Žene na dijeti mogu da pojedu jednu činijicu sladoleda dnevno, a muškarcima je dozvoljena jedna i po činijica. Preporučuje se da jedete niskomasni sladoled koji ima 125 ili manje kalorija po obroku odnosno u jednoj činiji. Zato je neophodno da počnete da čitate etikete i, sigurni smo, bićete prilično iznenađeni kako variraju kalorije u različitim vrstama sladoleda. Naravno, domaći sladoled je bolje rešenje.
Prvi primer jelovnikaDoručak: Jedna šolja žitnih pahuljica prelivenih jednom kašičicom šećera, jedna šolja borovnica i jedna šolja niskomasnog mleka.Ručak: Sendvič sa dve kriške integralnog hleba, parčetom zelene salate i 75 gr tunjevine. Po želji dodajte i kolutove paradajza i kao začin mrvljeni bosiljak.Užina: Šolja niskomasnog mleka i jedna voćka.Večera: Jedna velika kriška pice sa sirom i mešana salata.Desert: Jedna činijica sladoleda.
OVDE pročitajte više o njujorškoj dijeti.
Drugi primer jelovnika
OVDE pročitajte kako da napravite sladoled od lešnika.
Dodatne napomeneDakle, moći ćete da jedete sladoled svaki dan, a dobro izbalansiran jelovnik će vam omogućiti da se kalorijski unos drži pod kontrolom. Drugi deo sladoled dijete uključuje fizičku aktivnost (bar 30 minuta brze šetnje svakoga dana), mada to je preporučljivo bez obzira koju dijetu koristite.
Kada ste na sladoled dijeti, savetujemo vam da jedete različite hranljive namirnice koje su bogate vlaknima, zajedno sa voćem, povrćem i svakako dnevnom porcijom sladoleda. Možete da jedete sladolede različitih vrsta, mada je najbolje držati se provereno zdravijih, domaćih sladoleda kod kojih možete i da kontrolišete količinu kalorija kad ih pravite.
Da li je sladoled dijeta efikasna?Sladoled dijetu je probalo dosta ljudi i svi oni tvrde da ova dijeta radi. Koliko se tačno kilograma gubi još uvek nije potvrđeno budući da je u pitanju relativno nova dijeta, ali neki prosek je oko dva kilograma nedeljeno što, sa zaista bogatim jelovnikom, zaista nije ni malo loše.
OVDE pročitajte kako da napravite sladoled od banane za pet minuta.