Ketlin Kevendiš Kenedi rođena je 20. februara 1920. godine u Bruklinu, u američkoj saveznoj državi Masačusets kao četvrto dete u imućnoj porodici s visokim političkim aspiracijama.
Njen otac Džosef bio je uspešni poduzetnik koji je sa suprugom Rouz decu odgajao za "velike stvari“, a posebno je volio svoju Ketlin.
Od najranije dobi bila je neukrotiva devojčica koja je imala jasnu sliku šta želi od života. Upravo zato dobila je nadimak Kik (eng. za ritati, udarati).U psihološkom smislu najviše je zajedničkih interesa u detinjstvu imala s bratom Džonom, budućim američkim predsednikom, pa ne čudi da je s njima bila i najprisnija.
Naj debitantica u britanskom visokom društvu
Oduševila se kada je Franklin D. Rosvelt postavio njenog oca za američkog ambasadora u Ujedinjenom kraljevstvu.
Evropska teritorija za nju nije bila novina. Zahvaljujući darežljivosti svog oca i velikom džeparcu već je videla Pariz, uživala u Veneciji, skijala u Gstadu i u privatnom aranžmanu obišla Vatikan.
Priznanje koje menja sve: Ko je stvarno ubio Džona Kenedija? (FOTO)
Zaljubila se i u London i visoke krugove, a u "Queen's Collegeu" upoznala uticajne ljude onoga vremena.
U biografiji "Kick Kennedy: The Charmed Life and Tragic Death of the Favourite Kennedy Daughter" Barbara Leaming ističe da se Kik nije ponašala sramežljivo, znala se smejati na svoj račun, isticati svoje greške i fizičke mane što je bilo nepoznata karakteristika među engleskim devojkama.
Iako nije bila velika lepotica, postala je najpopularnija debitantica u britanskom društvu 1938. godine jer nije bila plaha u svojim stavovima, bez srama je pričala o političkim zbivanjima, a na raspolaganju je imala i veliki miraz. Ali zbog početka II. svetskog rata godinu dana kasnije bila je prisiljena da se vrati kući.
Mamac za britanske plemiće
Kik je pohađala ženski fakultet "Finch" u Njujorku te "Commercial College" na Floridi, a jedno vreme pisala kolumnu "Jeste li videli..." (Did You Happen to See) u "Washington Times-Heraldu" u kojoj je recenzirala pozorišne predstave i filmove.
Volontirala je i za Crveni krst te se zahvaljujući svojem dobrotvornom radu 1943. godine ponovo vratila u London. Tamo je započela romantičnu vezu s Vilijamom Kevendišom, markizom od Haringtona i direktnim naslednikom 10. vojvode od Devonšira.
Svi sažaljevaju Džona Kenedija: Niko ne spominje grozne stvari koje je njegov otac radio! (FOTO)