Na peglanje morate početi da mislite onog trenutka kada uključite mašinu za veš!
A kada čujete zvuk otključavanja bubnja, sledite ove male trikove, pa će dosadno peglanje trajati mnogo kraće i sa manje uloženog napora.
Uvek izvadite veš iz mašine čim se završi pranje. Ako koristite mašinu za sušenje veša, važi isto pravilo. Za svaki sat koji košulja provede u mašini, oprana ali i zgužvana, računajte da ćete morati da odvojite 10 minuta duže da biste je pedantno ispeglali.
Pomoću kartona do savršeno složenih majica! Više pročitajte OVDE.
Ukoliko vam se dogodi da ipak ne uspete da izvadite veš na vreme, najviše izgužvane košulje ostavite u kupatilu na vešalici tokom tuširanja. Vlaga će pomoći da se bar malo ispravi pre peglanja. Ako imate uređaj za paru, pređite malo preko košulja, ali oprezno da ne oštetite materijal.
A koji su najgori veštački materijali, pročitajte OVDE.
Druga mogućnost je da veš "nafajtate", odnosno naprskate vodom i uredno složite pa ostavite oko sat vremena pre nego što počnete peglanje. Vodite računa da ne stavljate zajedno predmete različitih boja jer će tako vlažni moći da ostave fleke.
Ako peglate po vrelom i suvom danu, navlaženi veš držite u najlon kesi i vadite jedan po jedan pre peglanja.
Odeću od pamuka i drugih materijala koji trpe visoke temperature peglajte sa uključenom parom, a ako ni to ne pomogne, pokušajte sa vlažnom tankom tkaninom preko koje ćete pritisnuti peglu.