Da li ste znali da su, pored toga što su ukusni, ovi proizvodi i veoma zdravi?
Kiseli krastavci su svestrani proizvod - savršeno se kombinuju sa ribom i mesom, pogodni su za ručak i večeru.
Soljeni paradajz
Pored joda, magnezijuma, kalijuma, fosfora, kalcijuma, natrijuma, mangana, gvožđa, bakra i cinka, slani paradajz sadrži i likopen, prirodni antioksidant koji, kada se koristi umereno, značajno smanjuje rizik od bolesti pankreasa i prostate i kardiovaskularnog sistema.
Kiseli kupus
Ovo je jedna od omiljenih namirnica mnogih ljudi, posebno u hladnoj sezoni. Kiseli kupus je već vredan ljubavi zbog činjenice da je to veliko skladište vitamina. Dakle, 200 grama kiselog kupusa sadrži dnevnu potrebu za vitaminom C - ovo je odličan agens za jačanje imunog sistema.
Brzinski kiseli kupus iz tegle: Za 5 dana je gotov i savršen! (RECEPT)
Takođe sadrži mnogo vitamina B6, koji pomaže varenju proteina, pa je kiseli kupus odličan prilog za mesna jela. Ovaj divan proizvod takođe sadrži kalijum, gvožđe, magnezijum, cink i vlakna, a takođe povoljno deluje na rad želuca, regulišući metabolizam.
Kiseli krastavci
Hrskavi kiseli krastavci i drugo slano povrće sadrže antioksidante i bakterije koje su našem telu potrebne. U fermentisanim krastavcima nalazi se mlečna kiselina, koja pomaže u smanjenju količine masti u krvotoku, kao i poboljšanju cirkulacije krvi, sniženju krvnog pritiska i pozitivno deluje na creva.
Zdravi i mršavi ljudi svaki dan piju sok od kiselih krastavčića: Evo zašto!
Pored toga, kiseli krastavci su korisni i za žensku lepotu, jer redovna fermentacija hrane smanjuje rizik od kožnih problema. Osim ukiseljenog povrća, ne treba da zanemarite ni rasol - sadrži zdrave minerale i začine.
Kiseli, sveži, rasol: Ovih 11 bolesti možete da izlečite kupusom! (RECEPTI)