Najplodnije tlo za preživljavanje virusa i infekcija u telu jeste destruktivna energija, koja se u čoveku rađa usled taloženja destruktivnih misli, niskog samopouzdanja ili osećaja gubitka smisla života.
Negativne vibracije - gubitak nade, velika tuga, gubitak drage osobe - izazivaju pad imuniteta i stvaraju podlogu za pojavu virusa u telu.
Kada dođe do virusne infekcije, ako su uslovi za njen razvoj u telu povoljni, virus počinje da sakuplja sve negativne informacije koje u telu postoje, a one se kriju na mnogim mestima u organizmu. Stvara se jedan specifičan krug - osoba razmišlja na jedan negativan način i tako se oseća, a zatim time privlači patogene. Taj krug dozvoljava virusu da se umnožava i kreira energiju infekcije.
Kako virus postaje deo čoveka
Patogen ulazi u telo i postepeno se integriše u ćelijsku strukturu kako bi je uništio. Tada nam stručnjaci prepisuju antivirusne lekove, ali naučnici koji izučavaju efekat emocija i načina razmišljanja na zdravlje, kažu da je nemoguće u potpunosti eliminisati virus ako ga i dalje hranimo, a on se navodno hrani našim negativnim mislila i osećanjima.
Veruju da sve dok čovek ne promeni svoj stav prema životu i način razmišljanja, ostaće podložniji virusima u odnosu na pozitivne ljude. Kao primer navode to što se mladi ljudi koji su po pravilu srećni i puni života, manje razboljevaju. Kako starimo i suočavamo se sa teškoćama, skloniji smo negativnosti i upravo je to ono što nas čini podložnim bolestima.
Takođe, navode i da je upravo ovo objašnjenje kako se neke bolesti odjednom pogoršaju, a to pogoršanje danas se pripisuje stresu. Zapravo, to je trenutak kada smo se predali negativnim emocijama - očaju, mržnji, žalosti... To je trenutak kada virus kreće u još jači napad.
Šta vi mislite o ovakvoj teoriji ruskih naučnika? Podelite sa nama u komentarima!
(Stil.kurir.rs / Econet.ru)