Aloja vera podseća na kaktus, visine oko 60 centrimetra, sa debelim, mesnatim listovima, a zbog svojih neverovatnih lekovitih svojstava poznata je kao kraljica lekovitih biljaka.
Prirodno raste u područjima sa toplom i vlažnom klimom. U svetu je poznato preko 250 vrsta ove biljke, a četiri od njih imaju lekovita svojstva. Bogata je mineralima i vitaminima kao što su A, B1, B2, B3, B6, B9, B12, C i E, folna kiselina, magnezijum, cink, mangan, kalijum i gvožđe.
Od davnina se koristila kod kožnih bolesti i lečenja rana, za spoljašnju upotrebu, a oralno kao laksativ. Danas se koristi kao narodni lek za razne bolesti i zdravstvene poteškoće.
Nema joj ravne: Ova voćka jača imunitet, smanjuje rizik od dijabetesa i srčanog udara!
Ima protivupalno, antibakterijsko, antivirusno i laksativno delovanje.
Neutrališe povišenu želudačnu kiselinu, normalizuje pH stolice, poboljšava funkcionisanje jetre, jača srčani mišić, ublažava simptome astme i alergija.
Smanjuje bol i svrab nakon ujeda insekata, pomaže kod kožnih osipa, akni, tamnih mrlja na koži, opekotina od sunčanja, ublažava staračke pege pi rukama, podmlađuje kožu i ubrzava rast kose. Takođe, jača imunitet, uništava viruse, bakterije, gljivice i parazite, te pomaže i kod detoksikacije organizma.
Uklanja toksine iz organizma, ublažava probavne smetnje, čireve, urinarne infekcije, reumu i artritis. Koristi se u obliku soka, čaja ili u obliku raznih krema za lokalnu primenu.
Nisu je Egipćani džabe nazivali biljkom besmrtnosti: Šta sve aloja vera čini našem telu?