Kako i da li najpoznatije spojene bliznakinje mogu da dobiju dete? Novi video usijao mreže- evo kako to zapravo izgleda

Najpoznatije sijamske bliznakinje objavile su video o potencijalnoj trudnoći, a da li i kako one mogu dobiti dete?

Medicina
Kako i da li najpoznatije spojene bliznakinje mogu da dobiju dete? Novi video usijao mreže- evo kako to zapravo izgleda
Foto: Printscreen/Facebook

One su najpoznatije sijamske bliznakinje na svetu.

Abi i Britani Hensel — koje su postale poznate nakon što su učestvovale u rijaliti seriji — podelile su video snimak od 30 sekundi na Tiktoku, u kojem su prikazane razni naslovi sa njihovim fotografijama na kojoj stoji "udarne vesti". Poslednja vest glasila je: "Udate i beba na putu".

Video, koji je podeljen bez opisa, ostavio je mnoge obožavaoce u dilemi da li su bliznakinje trudne, dok su im drugi čestitali.

Sijamske bliznakinje
foto: Printscreen/TikTok

"Čestitke, mama, tata i tetka! Kako neverovatno," napisao je jedan korisnik.

"Čestitke! Kakav blagoslov biti mama. Želim vam bezbednu i zdravu trudnoću i porođaj," dodao je drugi komentator. Međutim, video je doveo i do spekulacija o tome kako bi sestre, fizički, mogle imati dete.

Kao i većina sraslih blizanaca, Abi i Britani, koje imaju 34 godine, nikada javno nisu govorile o svom intimnom životu, uprkos velikoj radoznalosti javnosti, piše "Dejli mejl".

Bliznakinje iz Minesote su jedan od retkih parova dicefalnih blizanaca u istoriji, što znači da imaju dve glave i dva srca, ali dele jedno telo od struka nadole — uključujući genitalije i reproduktivne organe.

Sijamske bliznakinje
foto: XPUSJP / Backgrid UK / Profimedia

Trenutno obe predaju učenicima četvrtog i petog razreda u lokalnoj osnovnoj školi, gde dele istu platu jer predaju iste časove.

Iako Britani (leva bliznakinja) ne oseća ništa na desnoj strani tela, a Abi (desna bliznakinja) ne oseća ništa na levoj, njihovi udovi se instinktivno kreću kao da ih koordinira jedna osoba. To znači da bi mogle začeti dete na konvencionalan način.

Međutim, nije jasno ko bi bila pravno priznata kao majka i da li bi došlo do komplikacija tokom trudnoće.

Godine 2021. Čeroiti Linkoln Gutjerez-Vazkez rodila je zdravu devojčicu u Medicinskom centru Univerziteta Vašington u Sijetlu — istom bolničkom centru u kojem su ona i njena sijamska sestra rođene 21 godinu ranije. Ona i njena sestra bliznakinja Ketlin bile su spojene od grudne kosti do karlice pri rođenju 2000. godine.

Sijamske bliznakinje
foto: XPUSJP / Backgrid UK / Profimedia

Sestre, koje su imale po jednu nogu, delile su nekoliko unutrašnjih organa i treću sraslu nogu.

Međutim, kada su imale sedam meseci, uspešno su razdvojene od strane tima od skoro 30 lekara, medicinskih sestara i pomoćnog osoblja tokom opasne operacije koja je trajala 31 sat. Samo jedan slučaj uspešne trudnoće kod nerazdvojenih sraslih blizanaca zabeležen je u medicinskoj literaturi.

Izveštaj iz 2001. godine, koji su objavili američki lekari iz Medicinskog centra u Atlanti, dokumentovao je porođaj sestara Blazek. Jozefa i Roza Blazek, rođene 1878. godine, bile su monogenitalni pigopagus blizanci, što znači da su bile spojene u osnovi kičme i karlice, ali su imale odvojene ženske polne organe.

Sestre su tvrdile da su imale intimni odnos samo jednom — u julu 1909. godine.

Sijamske bliznakinje
foto: XPUSJP / Backgrid UK / Profimedia

Rozina poslednja menstruacija pre trudnoće dogodila se u julu 1909. godine. U članku objavljenom u" American Journal of Obstetrics and Gynecology", lekari su napisali: "Bliznakinje su se prisetile da je rano u trudnoći Roza imala hiperemezu gravidarum, dok je Jozefa bila pošteđena.

"Jozefa je nastavila da ima mensturaciju sa svoje strane zajedničkog polnog organa tokom Rozine trudnoće, sve do približno 32. nedelje."

U aprilu 1910. godine, Roza je rodila "zdravog" sina vaginalnim putem. Beba je takođe bila dojena. Međutim, nijedan prvi izveštaj o porođaju bebe nikada nije objavljen u medicinskoj literaturi, niti dodatni detalji o porođaju.

Ako Abi ili Britani budu imale biološku decu, bile bi prve ženske dicefalne ili bliznakinje spojene bočno, koje su to učinile.

Sijamske bliznakinje
foto: akg-images / akg-images / Profimedia

Spojena braća blizanci, Čang i Eng Bunker, rođeni 1811. godine, neverovatno su imali 21 dete zajedno, tako da je i te kako moguće da sijamski blizanci dobiju decu.

Abi i Britani su uvek jasno izražavale želju da pronađu ljubav i postanu majke. U intervjuima tokom tinejdžerskih godina, Abi je rekla: "Da, jednog dana ćemo postati mame, ali ne želimo još da pričamo o tome kako će to funkcionisati."

Britani je dodala: "Bićemo sjajne mame. Ceo svet ne treba da zna s kim se viđamo, šta radimo i kada ćemo to učiniti."

Sijamski blizanci
foto: Pictures From History / akg-images / Profimedia

Srasli blizanci se rađaju kada se koža ili unutrašnji organi embriona spoje, što pogađa oko jedno od 200 hiljade dece. Do toga dolazi kada oplođena jajna ćelija počne da se deli na dva embriona nekoliko nedelja nakon začeća, ali se proces zaustavi pre nego što se završi.

Najčešći tip su blizanci spojeni u predelu grudnog koša ili stomaka.

Lekari mogu utvrditi koje organe blizanci dele, a samim tim i planirati operaciju, tek nakon rođenja. Najmanje jedan blizanac preživi u 75 odsto slučajeva.

Samo jedan par blizanaca od 40 hilajde se rađa povezan na neki način, a samo jedan odsto njih preživi prvu godinu života.

Tešku i bolnu sudbinu doživele su sijamske bliznakinje Staša i Maša. Njihovu priču pročitajte ovde.

U nastavku ne propustite najnoviju epizodu emisije "Stars":

Bonus video:

Pratite Stil magazin na facebook:
https://www.facebook.com/Stil.kurir.rs