Sintija Nikson, publici poznata kao Miranda iz franšize "Seks i grad" zvanično je najavila svoju kandidaturu za guvernerku države Njujork. Glumica će biti u trci protiv dosadašnjeg guvernera Endrua Kuoma. Oboje su demokrate.

"Volim Njujork i danas najavljujem svoju kandidaturu za guvernera", rekla je 51-godišnja glumicana svom Tviteru.


Životna priča Sare Džesike Parker: Ljubavna afera sa Pirsom Brosnanom umalo je koštala braka! (FOTO)

Posle Seks i grada, politika: Sintija Nikson će se kandidovati za guvernerku države Njujork! Foto: Profimedia

Sintiji Nikson je najvažnije obrazovanje, ukidanje masovnog trpanja građana u zatvore, kao i popravljanje Njujorške podzemne železnice.

"Njujork je moj dom. Nisam nikad nigde drugde živela. Nešto se mora promeniti', zaključila je Sintija Nikson.

Glumica Sintija Nikson se ipak odlučila za političku karijeru i zvanično najavila svoju kandidaturu za guvernerku države Njujork