Ako posmatramo savremenu pop kulturu, filmski i televizijski sadržaj, ali i društvene mreže pomislili bismo da je seksualna aktivnost mnogo učestalija nego što zaista jeste. Kako se ispostavlja preterana erotizacija nije dovela do porasta intimnih odnosa.
Dr Logan Levkof, naučnik i edukator na polju porodičnih i intimnih odnosa sa Univerziteta u Njujorku, imao je kratak i jasan komentar povodom agresivne pop kulturne erotizovane kampanje u poslednje tri decenije: "U najvećem broju slučajevu model koji je predstavljen u serijama, filmovima, medijima i na društvenim mrežama ne odražava se u realnosti, niti u odnosima između ljudi".
Kako je objasnio "normalan broj seksualnih aktivnosti" zavisi od osobe do osobe.
"Ne volim i ne podržavam tu reč - normalno. Svaki čovek je drugačiji i svaka veza je drugačija", objašnjava Levkof, piše "NBC News".
Naime, prema studiji "Seksualno ponašanje" ustanovljeno je da prosečan čovek ima 54 seksualna odnosa godišnje. Ovaj broj je manji za 10, bio je 64 godišnje, odnosa upoređujući sa devedesetim godinama prošlog veka. Što znači da se broj odnosa smanjuje sa decenijama.
"Istraživanje objavljeno u 'Socio-psihološkoj studiji ličnosti' pokazuje da se parovi srećni ukoliko imaju jednom nedeljno odnose. Ali, to ne znači da su više srećni, ako ih imaju više na nedeljnom nivou", objašnjava Levkog za "NBC News".
"Prisnost i intimnost su osnovna ljudska potreba. U emotivnim vezama koje traju godinama jako je važno da se ovaj aspekt odnosa održava u životu. Ono što je najvažnije i što parovi inače moraju da zapamte, ne postoji magičan broj odnosa koji će ih učiniti srećnim. Otvorenost partnera jedno prema drugom i razgovori o fantazijama i željama moraju se dogoditi pre ili kasnije ako žele da im ovaj aspekt veze uspe, a koji je jedan od stubova koji održava vezu", zaključuje Lavkof.