Čuveni pevač Ipče Ahmedovski zauvek je ostao upamćen, uprkos tome što su njegov život i karijera tragično završeni, nakon saobraćajne nezgode u kojoj je pevač sa 28 godina izgubio život, na Ibarskoj magistrali kod sela Šopići u blizini Lazarevca.
Ahmedovski je svojim glasom brzo osvojio srca publike, a vokalne sposobnosti koje je imao pretile su da nadmaše mnoge poznate vokale i tako zauzme tron najveće jugoslovenske zvezde. Ipak, sudbina je htela drugačije.
Da je živ, pevač bi danas napunio 57 godina, dok bi verovatno bio jeda od omiljenih pevača u regionu. Inače, Ipče je rođeni brat pevaču Jašaru Ahmedovskom, a imao je i zanimljiv nadimak.
Naime, talentovanog pevača svi su zvali Mali Rambo, a nadimak nije nastao slučajno. Novica Urošević kumovao je zanimljivom nadimku, jer je kako je govorio, pevao "razbijački", oštro i čisto, toliko visoko kako je to samo on mogao, bez imalo napora i "pucanja glasa".
Uprkos tome što nije dugo živeo, iza sebe je ostavio vanvremenske hitove hitove, činio je čuda, kao što je rekao u svojoj pjesmi. Ostali su hitovi "Da ti gužvam postelju", "Oči crne, oči plave", "Ja te volim, on te ima", "Činio sam čuda" i mnogi drugi.
![Ipče Ahmedovski](/data/images/2021/04/15/11/247531_ipceahmedovski3_ff.jpg?ver=1673009696)
Kobne večeri, pre nego što će otići u Vreoce gde je živeo sa devojkom Zlatom Sinđelić, sa društvom je sedeo u jednoj kafani, veselio se, ne sluteći da će ubrzo doživeti tragediju. Izlazeći sa parkinga samo trenutak nepažnje bio je dovoljan da se njegov sportski i luksuzni "mercedes", velikom brzinom "zakuca" u šleper koji mu se našao na putu. Pomoći mu nije bilo, prenosi Nportal.
Njegov brat, Jašar Ahmedovki posvetio mu je tri pesme, koje su takođe postale veliki hitovi: "Tamo si ti", "Spavaj, spavaj ti" i "Nebo tajnu krije".
Na zadnjem albumu našla se pesma, koja je u to vreme bila veoma popularna "Kad nestanem jednog dana". U njoj je, prema pojedinim mišljenjima, naslutio svoju tragediju, a stihovi pesme glase:
"Kad nestanem jednog dana, oko mene biće tama, ti ćeš naći nekog drugog, izdržati nećeš sama. Eh, da mogu da oživim i da vidim tog. Pored vas da stenem, pa nek’ umrem ponovo.Kad nedeljom igra kolo, pevaće se pesme moje, dok s`njim igraš da l`će za mnom zaplakati oko tvoje. Ja bolujem već odavno, i polako gubim nadu, kome ću te srećo moja, ostaviti tako mladu."