SVI SU UBEĐENI DA JE OVO TAJNA NJIHOVOG USPEHA: Đoković i Alkaraz rade ISTU STVAR koja je od njih napravila ŠAMPIONE

Mnogi se pitaju šta je ono što povezuje Đokovića i Alkaraza, a odgovor je veoma jednostavan!

Celebrities
15:11h Autor:
Šta je ono što povezuje Đokovića i Alkaraza, Foto: Mark Greenwood/IPS / Shutterstock Editorial / Profimedia

Karlos Alkaraz učinio je nešto što nikome nije pošlo za rukom - skinuo je Novaka Đokovića sa trona Vimbldona i trenutno postao najkomentarisanija osoba na svetu. Mladi Alkaraz ima svega 20 godina i velike ambicije koje se tiču njegove karijere.

Poraz je Noletu teško pao, ali je priznao da je izgubio od boljeg igrača. I zaista je neverovatno sa kojom snagom i lakoćom je Alkaraz igrao, ali i kako se prilagodio podlozi. Verovali ili ne, ovo mu je bio tek drugi turnir na travi!

Karlos Alkaraz

Mnogi stručnjaci iz oblasti ovog sporta tvdre da Alkaraz ima dobre predispozicije da postane najbolji teniser sveta, te da zauzme Noletovo mesto. Ono što je zanimljivo jeste da su obojica imali istu viziju kada su bili mali, što je dokumentovano video snimcima. Oni su kao klinci sanjali da će jednog dana postati šampioni, a Nole je više puta isticao da vizualizuje svoj uspeh.

Novak Đoković

Nole je profesionalno počeo da igra tenis od 2003. godine, a u dosadašnjoj karijeri je osvojio rekordne 23 titule na grend slem turnirima: deset puta Otvoreno prvenstvo Australije, sedam puta Vimbldon i po tri puta Otvoreno prvenstvo SAD i Rolan Garos. Jedan je od petorice tenisera u Open eri koji su osvojili grend slem karijere.

Osvajanjem Rolan Garosa 2016. postao je prvi teniser, nakon Roda Lejvera 1969, sa pobedama na sva četiri grend slem turnira u nizu i jedini koji je to ostvario na tri različite podloge. Prvi je teniser u Open eri koji je osvojio svaki grend slem turnir minimum tri puta. Rekorder je po osvojenim trofejima na Otvorenom prvenstvu Australije i jedini koji je trijumfovao tri puta po dva puta zaredom u Open eri. Drži rekord sa sedam završenih godina kao prvi teniser sveta i po zaradi od turnira u muškom singlu.

Osvajač je šest titula na Masters kupu i jedini koji je trijumfovao četiri puta zaredom. Đoković je prvi i jedini igrač koji je osvojio svih devet turnira iz ATP Masters 1000 serije, jedini koji je bar dva puta osvajao sve masterse 1000. Ukupno je osvojio tridesetosam turnira ove kategorije i drži rekord, te ima šest osvojenih u jednoj sezoni po čemu je rekorder. Osvojio je bronzanu medalju na Olimpijskim igrama 2008. u Pekingu. Zajedno sa saigračima iz reprezentacije Srbije je došao do titule u Dejvis kupu 2010. godine i u ATP kupu 2020. godine.

Kas je imao 7 godina, znao je svoj cilj na kojem je uporno radio, pun vere u sebe. Ono što je zamislio, to je i ostvario.

- Cilj u tenisu mi je da postanem prvak! - rekao je Nole samouvereno, a onda je svoj cilj i ostvario.

Kada je imao 15 godina, prešao je u sportsku akademiju čuvenog španskog tenisera i trenera Huana Karlosa Ferera.

Na tur je stigao 2020. godine, a već sledeće godine našao se u glavnom žrebu na Australijan openu, pobedio nekoliko igrača iz top 10 ATP liste, ušao u prvih 35 tenisera sveta...

Alkaraz je osvojio jedanaest ATP titula u singlu, uključujući i US Open 2022. godine i četiri titule iz Masters 1000 serije. Osvajanjem US Opena, Alkaraz je postao najmlađi teniser koji je zauzeo prvo mesto na ATP rang listi.

Poput svog starijeg kolege i velikog rivala Novaka Đokovića, i Karlos je oduvek znao šta želi i sledio je svoje snove.Na pitanje novinara šta mu je najveći san ukoliko postane profesionalni teniser, Alkaraz koji je tada imao 12 godina je bez puno razmišljanja odgovorio:

- Da osvojim Rolan Garos i Vimbldon!

Dakle, ono što povezuje Noleta i Alkaraza jeste glad za pobedom i uspehom, a osim toga, veliki talenat koji mali broj ljudi na planeti poseduje. Čini se da njihov uspeh ne bi došao tek tako da nisu imali jasan cilj ispred sebe, na kojem su godinama radili vizualizujući uspeh!