Muškarci s manjim testisima verovatnije će biti uključeni u brigu oko dece otriva nova američka studija . Naučnici sa Univerziteta Emori u Atlanti otkrili su da niži nivo testosterona može da potisne želju muškarca za seksom, pa će svu energiju usmeriti na negu i brigu oko dece.
Male uši
Duži jezik može da znači da ste skloniji opstruktivnoj apneji za vreme spavanja. Ovo stanje uzrokuje prekid disanja tokom spavanja, a pogađa oko četiri posto sredovečnih muškaraca i dva posto sredovečnih žena. Ako imate veliki jezik ili velike krajnike, oni mogu da blokiraju disajne putove dok spavate. U blažem slučaju izazivaju hrkanje, a u težem mogu da zaustave disanje do 30 sekundi.
Veliki bokovi
Naučnici nagađaju da naslage masti pridonose kognitivnim problemima ograničavajući protok krvi u mozgu. Međutim ukoliko imaju tendenciju sakupljanja masnoće oko bokova, a ne oko trbuha, mogle bi biti zaštićenije od dijabetesa i srčanih bolesti.
Dugi prsti su povezani s rakom prostate i depresijom. Naučnici sa Univerziteta u Vorviku i Instituta za istraživanje raka promatrali su ruke 1.500 obolelih od raka prostate i 3.000 zdravih muškaraca. Smatra se da su izloženi manjoj količini testosterona pre rađanja, što dovodi do razvoja dužeg kažiprsta. Manja količina testosterona može kasnije da ih zaštititi od bolesti (koja se hrani testosteronom).
Istraživanje Univerziteta u Alberti pokazuje da su muškarci s relativno dužim kažiprstom skloniji depresiji. Depresija je povezana s nižim nivoima testosterona kojima su izloženi u maternici. Zanimljivo da je studija na Univerzitetu Liverpul pokazala da deca s autizmom imaju znatno kraći kažiprst, što je povezano s visokim nivoima testosterona pre rođenja.
Prema danskoj studiji sprovedenoj na 3.000 muškaraca i žena je pokazala da su ljudi s tanjim bedrima skloniji srčanim bolestima i preranoj smrti. Mala mišićna masa na ovom području mogla bi da utiče na osetljivost na insulin i da bude krivac za spomenuti faktor rizika.
Duge noge
Ako je vaša majka bila punija kad ste bili u maternici, možda baš zato imate kraće noge. Budući da ste se u maternici prilagodili manjoj količini energije, gušterača (koja izlučuje insulin) se ne može dobro da se nosi s relativno normalnom količinom masti i ugljenohidrata nakon rođenja. Stoga je i veći rizik od bolesti poput dijabetesa tipa 2 u srednjim godinama.