Neki smrt Džona Kenedija vezuju za političke događaje i reforme koje je sprovodio, poznavaoci se slažu da je njegova smrt posledica tajnih veza sa američkom mafijom, a treći tvrde da se radi o prokletstvu klana Kenedi.
Teorije o prokletstvu porodice Kenedi se vezuju za Džonovog oca Džozefa Kenedija, koji je dolaskom u SAD želeći da pobegne od bede, često bivao upetljan u sumnjive poslove. Ambicija Džozefa Kenedija i Džonove majke Rouz Ficdžerald bila je prejaka. Želeći da promene svoj život i budućnost svoje devetoro dece, Džozef je trgovao alkoholom u vreme američke prohibicije. Neki su mišljenja, da je upravo "prljavi novac" uzrok zle kobi u najpoznatijoj američkoj porodici Kenedi.
Ovu porodicu prate i savremeni mitovi, od kojih je najpoznatiji ovaj: kada su Džozef i Rouz Kenedi uvredili uglednog rabina on ih je prokleo. Kletva je glasila da sva deca umru pre majke Rouz, što se je i desilo.
Treća teorija koja ima neproverene i mistične temelje, zagovara prokletstvo i objašnjava preranu smrt Džona Kenedija. To je sličnost između njega i šesnaestog američkog predsednika Abrahama Linkolna. Neki tvrde da je Džon reinkarnirani predsednik Linkoln, koji je utelovljen u Kenediju došao da završi poslove započete u vreme svog mandata. Tome u korist svedoči čak 150 uočenih podudarnosti u biografijama i životnim okolnostima ova dva predsednika.
Neke od podudarnosti su sledeće: u snovima su videli svoju smrt i o tome govorili, obojica su drugorođena deca koja su dobili ime po dedi. Linkoln je imao sinove Roberta i Edvarda, a tako su se zvala Kenedijeva braća. Linkoln je izabran u Kongres 1846. godine, kandidovao se za potpredsednika 1856, predsednik postaje 1860. godine. Sto godina kasnije, istih godina Kenedi je bio izabran za obavljanje istih funkcija kao Linkoln. Kenedi je izabran u američki Kongres 1946, kandidovao se za potpredsednika 1956, a predsednik postaje 1960. godine. Obojica su imali četvoro dece, savetnika s imenom Vilijam Grejem i prijatelja lekara istog imena – Čarls Taft.
Sva deca Džozefa i Rouz Kenedi su imali burne i tragične živote. Džozef Kenedi junior, sin kojem je otac namenio političku karijeru umire za vreme II svetskog rata u avionskoj nesreći, ista sudbina zadesila je Ketlin Kenedi, jednu od ćerki Džozefa i Rouz. Tužnu sudbinu je doživela njihova starija ćerka, Rouzmeri Kenedi, koja je nakon bolesti i loše lekarske intervencije ostala mentalno retardirana. Živela je u privatnoj klinici za obolele gde je i umrla.
Senator Robert Kenedi, kojem se smešila lepa politička karijera čak i pobeda u predsedničkoj trci, kao i njegov stariji brat postaje žrtva atentata. Pet godina nakon atentata na 35-og američkog predsednika, popularni Robert bio je žrtva atentatora Sirhan Sirhana, zbog njegove politike prema Izraelu. Proklestvo klana Kenedi se prenosilo na njihovu decu, a kasnije i na unuke.
Kada je javnost mislila da je konačno došao kraj prokletstvu koje prati ovu porodicu, svetom je odjeknula vest o smrti Džona Kenedija mlađeg. U vreme atentata na svog oca predsednika Kenedija, imao je samo tri godine. Već tada je bio miljenik nacije. Svet su zatrpale fotografije dečaka koji se igra ispod radnog stola američkog predsednika. Popularno nazvan Džon-Džon, trogodišnji dečak raste daleko od očiju javnosti. Nakon odrastanja postaje stalna meta tabloidnih novinara i fotografa koji su pratili njegove korake i burnu vezu s tadašnjom devojkom, Karolin Beset. Zajedno sa suprugom i njenom sestrom umire u avionskoj nesreći vozeći se na venčanje jedne od pripadnica klana Kenedi.
Loša porodična karma, prokletstvo ili rabinova kletva? Nakon svih tragedija u ovoj porodici, loši događaji ne zaobilaze Kenedijeve. Tragedije, samoubistva i smrti se nižu do danas.
Bonus video: