Vladimir „Vlada“ Vasiljević zvani Beogradski fantom, bio je Beograđanin koji je bio popularan 1979. godine po svojim vratolomnim vožnjama od Slavije do Kalemegdana ukradenim poršeom.
Policija je bezuspešno pokušavala da ga zaustavi iz noći u noć, a ljudi su izlazili u velikom broju na ulice, da ga podrže.
Bliski prijatelji su ga nazivali još i Vasa Opel, jer je voleo da "pozajmljuje" opele i Vasa Ključ, jer nije postojao auto koji nije mogao da otključa i pokrene bez ključa. Kako je jednom priliko rekao bio je i te kako svestan svog poroka, ali da je to jače od njega.
"Ne znam šta me vuče da ukradem kola. Znam da je to kažnjivo i da ću imati posledice, ali kada sam u automobilu ne izlazi mi se". Ipak, uvek je posle pozajmljivanja tuđeg auta, isti vraćao vlasniku punog rezervoara, bez ijedne ogrebotine.
Vlada je postao prava senzacija u očima građana kada je jedne noći "pozajmio" beli Porsche 911 f Targu, čiji je vlasnik bio Ivko Plećević, teniser koji je auto dobio kao nagradu na turniru u Berlinu.
Svake noći posle deset sati, Vlada je izvodio istu predstavu. Velikom brzinom bi se kroz bulevare dovezao do Slavije, gde bi napravio tri kruga i posle nekoliko okretanja pod ručnom nestajao u noći. Nemoćni da zaustave provokacije iz noći u noć, milicija je u poteru uključila čuvenog inspektora Fanđa, ali ni on nije uspeo da ga zaustavi. Ono što je najviše provociralo policiju bila su njegova redovna javljanja u radio program, prilikom kojih je on najavljivao vreme i putanju svojih vožnji.
Beograđani su donosili stolice i čekali da Vasa prođe, a mnogi su gledali sa balkona, dok su se neki čak i penjali na krovove radnji i kioska kako bi imali bolji pogled. Na Slaviju su se, kao na utakmicu, nosili radio prijemnici, stolice, semenke i nešto za piće. Građani su navijali za svog novog heroja, za urbanog junaka koji se svojim vožnjama suprotstavljao policiji.
Samo je jednom čoveku pošlo za rukom da uslika čuvenog Fantoma. To je bio Ilija Bogdanović, stjuart iz JAT-a koji se fotografijom bavio iz hobija. Dok je išao kući da razvije film imao je dilemu šta da radi sa fotografijom. Ukoliko bi objavio fotografiju, milicija će ga uhvatiti, a najmanje što je želeo je bila ta odgovornost.
Večernji spektakl tajanstvenog vozača za mnogobrojnu beogradsku publiku i podsmevanje miliciji kulminiralo je jedne večeri kada su vlasti postavile zamku i autobusima GSP-a blokirale sve izlaze sa Slavije. Ma koliko bio vešt, Fantom nije uspeo da izbegne dva Ikarbusova autobusa. Udario je u njih, ali je uspeo da iskoči iz poršea pre sudara i pobegne. Ipak policija ga je nekoliko dana kasnije pronašla zahvaljujući anonimnoj prijavi i nikada se nije saznalo ko je otkrio njegov identitet.
Sudija Okružnog suda u Beogradu mu je, zbog "oduzimanja" dva automobila i ugrožavanja bezbednosti saobraćaja, odredio kaznu od dve godine i šest meseci zatvora.
Ubrzo nakon izlaska iz zatvora, 1982. godine, Vlada je poginuo. Nije poginuo u vožnji kakvu je voleo. Njegov život se tragično završio u Ladi i da ironija bude veća, sve se dogodilo na auto-putu u blizini Požarevca, dok je sedeo na mestu suvozača kada se kamion pod vrlo čudnim okolnostima zakucao u automobil.
Iako niko to sa sigurnošću ne može da tvrdi, dugo je prepričavana priča da je ljubav prema Vesni razlog njegovih vratolomnih vožnji po gradu. Niko nije znao da kaže gde tačno živi i kako tačno izgleda, ali su stanovnici Zvezdare s ponosom tvrdili da je rođena i odrasla tu, kao i to da su njegove vožnje imale za cilj da skrenu njenu pažnju.