Koliko god pažljivo pristupili izboru kozmetike za lice, tako bi trebalo pristupiti i izboru kozmetike za telo. Voda iz slavine sama po sebi može naštetiti, isušiti, pa čak i iritirati kožu. Zbog toga bi sastav proizvoda za tuširanje trebalo proučiti više nego temeljno i odabrati samo najsigurnije za kožu.
Glavni problem je što se imena sastojaka gelova za tuširanje, po pravilu, sastoje od složenih skraćenica i nerazumljivih formula, uvek napisanih na engleskom jeziku, do kojih je teško doći. U nastavku ćemo vam reći o najopasnijim sastojcima kozmetike koje uvek treba izbegavati.
Sodium Lauryl Sulfate (SLS)
Verovatno najčešći sastojak šampona, balzama, gelova za tuširanje i druge kozmetike za kupanje. Iako ćete SLS naći u svakom drugom proizvodu za tuširanje, on je vrlo štetan za kožu. Sulfat se dodaje u kompoziciju samo da bi stvorio bujnu, atraktivnu penu, a proizvođači ne razmišljaju o tome da može da izazove suvoću, perutanje i iritaciju kože. Uvek pažljivo pročitajte nalepnicu i birajte proizvode koji ne sadrže SLS.
Šta se krije iza lepih imena?