Poznati folk pevač Ljuba Aličić već godinama živi u raskošnoj vili u Šapcu, čija se vrednost procenjuje na više od pola miliona evra. Ova impozantna kuća odiše luksuzom, a pevač se ne libi da istakne koliko je uložio u njen enterijer, birajući najkvalitetnije materijale i unikatne komade nameštaja iz različitih delova sveta.
Pogledajte u galeriji kako izgleda najskuplja vila na našoj estradi
Kuća Ljube Aličića, spoj luksuza i ličnog ukusa
Svojevremeno je pevač otvorio vrata svog doma, gde živi sa suprugom Željanom i sinovima, i tom prilikom otkrio da su mnogi detalji u njegovom domu doneti iz inostranstva.
"Evo vidiš, ovo je moja kuća, tu ja živim. Putovali smo davno po Americi i donosili porcelan. Iz Egipta smo donosili nameštaj, ima mnogo vrednosti u njemu", ispričao je Aličić gostujući u emisiji Premijera - Vikend specijal.
Njegova vila odiše elegancijom i bogatstvom, a u njoj dominiraju raskošni zlatni detalji koji stvaraju utisak glamura. Zidovi su okrečeni u žutozlatnu boju, dok su komadi nameštaja, pretežno u zlatnozelenim nijansama, pomno birani kako bi se uklopili u celokupni ambijent. Poseban pečat daju raskošni jastučići sa svilenim i svetlucavim teksturama, dok se crvena boja provlači kroz detalje poput ukrasa, činija i ramova za slike.
Od teškog detinjstva do muzičkog vrha
Iako danas uživa u bogatstvu i komforu, put Ljube Aličića do uspeha nije bio nimalo lak. Rođen u skromnim uslovima, od malih nogu se suočavao sa izazovima, a najteži od njih bio je turbulentan odnos sa ocem. Pevač je otvoreno govorio o teškom detinjstvu, otkrivši da je zbog očeve preke naravi često trpeo batine.
"U petom razredu osnovne škole napustio sam školu i pobegao od kuće. Imao sam samo 12 godina kada sam odlučio da se posvetim muzici. Znao sam da želim da budem pevač i da ću dati sve od sebe da uspem", ispričao je jednom prilikom.
Njegova upornost i talenat brzo su ga doveli do uspeha. Početak karijere bio je skroman, ali je Ljuba brzo stekao popularnost na domaćoj estradi. Njegov prepoznatljiv glas i emotivne interpretacije balada i narodnih pesama doneli su mu ogromnu popularnost, a kako su godine prolazile, nastupi su postajali sve brojniji.
Bogatstvo stečeno muzikom i nastupima u inostranstvu
Veliki deo svog bogatstva Ljuba Aličić stekao je nastupajući na veseljima, svadbama i privatnim proslavama, kako u Srbiji, tako i širom Evrope. Posebno je bio popularan među našim ljudima u Nemačkoj, Austriji, Švajcarskoj i drugim zemljama, gde su ga imućni gosti rado angažovali i nisu štedeli kada je u pitanju dobra muzika. A pričalo se da je najveću zaradu imao od bakšiša.
"Radio sam puno, pevao sam po svadbama i proslavama. Ljudi znaju šta vredi i nije im bilo žao da plate za kvalitetnu muziku", rekao je pevač jednom prilikom.
Danas, sa decenijama uspešne karijere iza sebe, Aličić može da uživa u plodovima svog rada. Njegova vila u Šapcu simbol je truda, odricanja i posvećenosti muzici, a pevač ne krije da je ponosan na ono što je postigao.
Stil/Svet Skandal