Društveno prihvatljivo ponašanje određeno je društvenim pravilima i normama u kojima često vladaju dvostruki standardi kad je reč o tome kako se u javnosti mogu ponašati žene, a kako muškarci.
1. Žene mogu da nose mušku odeću
Nekada su pantalone bile odevni komad su mogli da nose samo muškarci, ali nežniji pol se izborio se za to da žena u pantalonama bude društveno prihvatljiva pojava. Ista je stvar sa ženskim cipelama koje podsećaju na muške, mogu čak i da nose košulju ili sako svoje jače polovine na posao.
2. Žena može drugoj ženi da kaže da je seksi
Ženama je dozvoljeno da međusobno dele komplimente, pa apsolutno nije neobično kad jedna žena kaže drugoj da joj super stoji haljina, da je lepa, zgodna, seksi ili slatka.
3. Žene mogu da plešu zajedno
Videti dve ili više žena kako zajedno plešu najnormalnija je stvar, ali videti dvojicu ili više muškaraca kako se zajedno predaju ritmu na plesnom podijumu, a da među njima nema ni jedna žena, može biti meta predrasuda.
4. Žene mogu da nazivaju muškarce pogrdnim imenima
Ako žena kaže "svi muškarci su gadovi" niko neće ni trepnuti, šta više imaće podršku u tome, dok će muškarac koji kaže "sve žene su pokvarene" odmah biti proglašen seksistom. Da naglasimo, ni jedna od ove dve tvrdnje nije tačna, niti bi trebalo da bude društveno prihvatljiva, ali u zapadnjačkoj kulturi ženama je dopušteno da uvrede muški pol, dok je suprotna situacija društveno neprihvatljiva.
5. Žene mogu da nose šminku
Mnogi muškarci nemaju ni želju da nose šminku, ali to bi se možda promenilo kada bi postalo društveno prihvatljivo. Šminka ženama služi da izgledaju još privlačnije i ženstvenije, ali i da prekriju nedostatke zbog čega bi i muškarcima ponekad dobro došla.