Nova studija tvrdi da izbacivanje šećera iz ishrane na samo devet dana može znatno da poboljša zdravlje, prenosi Independent.
Studija, koja je objavljena u časopisu Obesity, zamenila je unos šećera kod 43 gojazna deteta sa skrobom i tvrdi da je time dokazala da je šećer štetan za zdravlje ne zbog kalorija već zbog napora za metabolizam.
Autor studije Robert Lustig, pedijatrijski endokrinolog u dečijoj bolnici UCSF Benioff u San Francisku, rekao je da je istraživanje otkrilo da su se tokom primene nove dijete kod učesnika istraživanja nivoi holesterola popravili i da je su nivoi insulina pali.
Hrana koja povećava opasnost od nastanka raka: Pogoršava stanje, ubrzava širenje!
"Sve se poboljšalo", tvrdi Lustig. "Ova otkrića podupiru ideju da je nužno za roditelje da nadgledaju unos šećera kod svoje dece i da paze na zdravstvene efekte hrane koju njihova deca jedu."
Lustigova istraživanja kontriraju multinacionalnim kompanijama, koje tvrde da gojaznost nije rezultat unosa šećera, već da je proizvod prekomernog unosa kalorija. Lustig je na ovo obratio posebnu pažnju, pa su tokom istraživanja održavali težinu deci, a one koji su gubili kilograme podsticali su da jedu više.
"Kalorije iz šećera su najgore, zato što se pretvaraju u mast u jetri, podižući otpornost na insulin i povećavajući rizik za dijabetes i bolesti srca i jetre", rekao je Lustig.
Jela je sirove salate, izbacila brašno i šećer: Čudesna promena tela jedne žene!