Manekenka potrošila preko 150 000 Eur da produži noge: Sada se kaje, nesnosni bolovi prave joj problemima u karijeri

Nekada se zbog lepote rade nepotrebne lastične operacije pa se uglavnom naiđe na kajanje kasnije, ali nemačka manekenka je otišla korak dalje

Lepi & Zdravi
Manekenka potrošila preko 150 000 Eur da produži noge: Sada se kaje, nesnosni bolovi prave joj problemima u karijeri
Foto: AEDT / SplashNews.com / Splash / Profimedia

Nemačka rijaliti zvezda Tereza ​​Fišer, koja je postala svetski poznata po operaciji produžavanja nogu, obolela je od bolesti kostiju koja je usladila kao posledica svih operacija koje su uključivale lomljenje butne kosti i potkolenice.

Ova 32-godišnjakinja je nedavno bila primorana da napusti nemačku verziju emisije "Bitke rijaliti zvezda" zbog bolnih infekcija kostiju.

Tereza je potrošila preko 150.000 evra na razne procedure kojima je bila podvrgnuta u periodu od 2016. do 2022. godine, povećavši na taj način svoju visinu sa 1,70 metara na 1,84 metra.

Po dolasku na Tajland radi snimanja pete sezone Bitke, koja je počela da se emituje na RTL2 prošlog meseca, fizičko stanje bivše učesnice "Nemačkog sledećeg top modela" dovelo je u opasnost njeno učešće u novoj emisiju.

Pre pojavljivanja u ovom šou Tereza ​​je patila od bolova, ona je još 10. aprila rekla: „Imala sam periostitis, imala sam strašne bolove u levoj potkolenici."

Periostitis je uzrokovan upalom periosta, sloja vezivnog tkiva koji okružuje kost, objašnjava UConn Health, a izazvan je time što je imala toliko operacija – pet samo na levoj nozi.

Ovo stanje je generalno hronično i potrebno ga je razlikovati od stresnih preloma ili udlage potkolenice. Posle operacija, tokom kojih su Terezijine kosti presečene i stabilizovane metalnim šipkama, dva puta je patila od infekcije kostiju.

Nemačka zvezda provela je godine na operacijama i oporavku, odlučivši da poveća dužinu nogu za 14 centimetara. Do sada je uspevala da funkcioniše zahvaljujući lekovima protivbolova, ali je izbegavala prevelika opterećenja za svoje noge, pogotovo levu, bolniju nogu.

Međutim, rekla je da je snimanje rijaliti TV emisije već bilo izazovno za nju, posebno kada je morala brzo da trči ili da se kreće po setu: „Kada sam morala da trčim malo ili da budem brža – prosto je čudno trčati sa metalom u nogama."

Pre samo nekoliko meseci, navodno je tokom zdravstvene provere saznala da kost fibule na jednoj od njenih nogu nije izrasla kako je planirano.

Sada, Tereza ​​čezne za danom kada će metalne potporne šipke moći da se uklone, govoreći: „Čeznim za tim danom kada će ove šipke konačno izaći“, piše The Daili Mirror.

Prema Klivlendskoj klinici, operacija produžavanja udova je procedura koja postepeno produžava kost ruke ili noge. Ova procedura tretira skeletnu displaziju, probleme rasta kostiju i razlike u dužini kostiju.

Sama operacija se sastoji od dva glavna koraka: osteotomije, što znači presecanje zahvaćene kosti na dva segmenta i pričvršćivanje uređaja za produženje udova na dva segmenta kosti.

Uređaj za produženje udova može biti spoljni fiksator: hirurg pričvršćuje tanak, lagani metalni okvir na kosti pomoću igle ili žica. Okvir i većina uređaja nalaze se izvan tela.

Ovi uređaji obično vire nekoliko centimetara od vašeg tela, što otežava nošenje određene odeće, prema tome mnogi ljudi odlučuju da nose odeću koja je labava ili koja ne pokriva uređaj, kao što su šorts ili košulje kratkih rukava.

Ili unutrašnji štap: ova novija opcija je uređaj nalik zavrtnju koji vaš hirurg postavlja unutar kosti. Ovaj uređaj nije vidljiv izvan tela.

Specijalisti obično razdvajaju kosti za ukupno jedan milimetar dnevno. Ako pacijent ima spoljne fiksatore, pacijent ili negovatelj okreću zavrtnje ili brojčanike na fiksatoru da bi postigli potrebno dnevno razdvajanje.

Ako pacijent ima intramedularne šipke (magnetne šipke), pacijent koristi daljinski upravljač da aktivira unutrašnji magnet, što dovodi do izduživanja šipki.

Za mehaničke šipke, podešavanja se vrše kroz manje neinvazivne procedure.

Međutim „Postoje neki ozbiljni rizici“, istakao je ortopedski hirurg u Programu za produženje i rekonstrukciju udova u Bostonskoj dečijoj bolnici dr Džejms Kaser.

On je nastavio: „Produženje udova dovodi pacijente u opasnost od oštećenja nerava, oštećenja mišića, kontrakture zglobova, dislokacija i artritisa.

Dr Carlei Vuillermin, ortopedski hirurg u istom programu, objasnio je: „Svako ko bude podvrgnut produženju udova imaće komplikacije. Pitanje je kakve će biti te komplikacije i koliko brzo možemo da ih otkrijemo i preokrenemo."

Ostaje pitanje zašto se ova manekenka podvrgla ovako složenom procesu.

Bonus video:

Pratite Stil magazin na facebook:
https://www.facebook.com/Stil.kurir.rs