Tokom letnjeg perioda ljudi često zaboravljaju da nijedna vrsta lekova ne bi trebalo da stoji na temperaturi višoj od 30 stepeni, jer se u tom slučaju oni veoma brzo kvare i mogu imati loš uticaj na naš organizam. Isto tako, treba biti oprezan i s količinom tableta koje se konzumiraju jer je telo tokom vrućina iscrpljenije nego obično, a želudac osetljiviji.
Farmaceuti garantuju kvalitet leka skladištenog na kontrolisanoj sobnoj temperaturi od 20 do 25 stepeni Celzijusa, ali jasno je da je tokom jula i avgusta veoma teško u stanu ili kući obezbediti prostorije u kojima je temperatura tolika tokom celog dana. Zato se dešava da lek pod uticajem vrućina promeni svoj sastav, izgubi svojstva i čak izazove i negativne reakcije po zdravlje.
Posebno je važno da pacijenti koji boluju od nekih hroničnih bolesti, poput dijabetesa, srčanih oboljenja i slično, više vode računa o svojim lekovima i preparatima, jer je za njihovo stanje važno da u svakom trenutku primaju odgovarajuću količinu medikamenta.