Pevačica Slađana Ristić bila je jedna od prvih koja je kročila u svet turbo-folka, tada novog i moćnog muzičkog talasa koji je obeležio devedesete. Bila je i prva žena na sceni koja je imala hrabrosti da javno opeva svet mafije – što je u to vreme izazvalo pravu buru u javnosti.
Pojavila se kao mlada, atraktivna crnka, puna energije i samopouzdanja, i gotovo preko noći osvojila publiku. Gde god bi se pojavila, klubovi su bili prepuni, a njeni nastupi prerasli su u prave spektakle.
Pesma koja je obeležila epohu
Godine 1995. objavila je numeru "Mafijaš", koja je odmah postala ogroman hit. Stihovi "Sve možeš da mi daš, al’ ja neću s tobom jer si mafijaš" odzvanjali su kafanama i diskotekama širom zemlje. Pesma je postala simbol tog vremena, a album na kojem se našla ostvario je rekordnu prodaju u tadašnjoj produkciji "ZAM".
Prvi koraci i saradnja sa Sinišom Mihajlovićem
Slađana je na muzičku scenu kročila još ranije, 1991. godine, kada je kao tadašnja Slađana Ivković snimila pesmu "Delije u Tokio krenule", posvećenu fudbalerima Crvene zvezde koji su te godine osvojili Kup šampiona. Na toj numeri gostovao je i legendarni Siniša Mihajlović, što je pesmi donelo poseban šarm i sportski naboj.
Hit koji je kasnije proslavio neko drugi
Na "Šumadijskom saboru" 1993. godine, Slađana je prva izvela pesmu Mirka Glišića "I posle svega ja volim njega". Publika ju je odmah zavolela, ali je pesma kasnije dospela u ruke Zorici Brunclik, koja ju je iste godine uvrstila na svoj album "Branili su našu ljubav".
Mnogi danas i ne znaju da je upravo Slađana bila prva izvođačica te čuvene numere.
Vrhunac popularnosti i odlazak iz Srbije
Nakon niza hitova, Slađana je postala jedno od najtraženijih imena na estradi. Njeni koncerti su bili rasprodati, a albumi među najprodavanijima. Uprkos uspehu, odlučila je da napravi iznenađujući zaokret u životu.
Godine 2012. seli se u Čikago, gde je imala zakazane brojne nastupe. Tamo upoznaje imućnog muškarca koji je ubrzo postao njena životna ljubav. Donosi odluku da zauvek napusti Srbiju i započne novo poglavlje – daleko od reflektora i estradnog haosa.
Novi život u Las Vegasu
Danas Slađana Ristić živi u Las Vegasu, gde uživa u mirnom životu sa suprugom. Ima prostran i luksuzan stan, krug bliskih prijatelja i povremeno nastupa u klubovima i restoranima koje posećuje domaća dijaspora. Njene novije fotografije retko dospevaju u javnost – Slađana je odlučila da svoj privatni život čuva samo za sebe.
Kako je jednom prilikom izjavila:
– Pola srca mi je tamo, pola ovamo. Kada dođem u Beograd, imam osećaj kao da nikada nisam otišla. Ali u Americi mi je zaista lepo. Živim sa suprugom u Las Vegasu, imamo divan apartman i mnogo prijatelja.
