Ona je najlepša Arapkinju, a pljunuli je zbog frapantne stvari: Tek ono što je doživela u Hrvatskoj ostavlja bez teksta
Bara Bolat oduzima dah lepotom, veliki je humanitarac i radi čak tri posla Osim što vodi svoj biznis i piše knjigu, lepa Bara je humanitarka koja kuva za izbeglice iz Siriije i živi vedar život punim plućima. I veoma je duhovita.
Izvor: Ivana Bogićević
Bara Bolat poreklom iz Tunisa, poznata modna kreatorka, influenserka i spistateljica, svakom danom se trudi da ovaj svet učini boljim mestom za život. Svoju islamsku veru pokazuje u najboljem svetu, a baš zbog nje doživela je i najneprijatnije situacije. Velika je inspiracija brojim ljudima širom planete, te njene profile na društvenim mrežama prate milioni ljudi.
Proslavila se tako što je plasirala kulinarski sadržajem, koji i danas deli sa svojim pratiocima. U međuvremenu je osnovala svoj brend garderobe, sa akcentom na kreiranje hidžaba. Osim toga, autorka je i nekoliko knjiga.
Ima 29 godina, odrasla je i živi u Beču, ali svoje korene u Tunisu ne zaboravlja, te često posećuje domovinu, gde ima i mnogo rođaka.
Poznata muslimanka i kreatorka digitalnog sadržaja pre tri godine doživela je neprijatnost u Beču kada su je "pljunuli" i "skinuli joj hidžab" u autobusu. Bara Bolat je tada ispričala da je fizički povređena i napadnuta jer je nosila hidžab.
"Ovo me je zaista uznemirilo, nisam baš znala kako da reagujem jer sam se prvi put našla u takvoj situaciji", ispričala je i opisala kako joj je prišla žena, skinula joj hidžab i rekla joj da se "vrati u Tursku", uz rasističke i islamofobične poruke.
„Ignorisao sam je sve dok me nije pljunula i to za vreme epidemije, ko zna, možda je bila i bolesna. Ja sam tada sišla, ona me je pratila i skinula mi hidžab, jako ga povukavši. Zbog povlačenja me je igla kojom ga pričvršćujem ubola ispod brade. Vikala sam na nju, ali nije stala sve dok nisam izvadila mobilni telefon i počela da je slikam, a onda je prešla na drugu stranu ulice”, objasnila je Bara do detalja.
O ovom incidentu je pričala na svojim društvenim mrežama, podelivši i slike sa lica mesta.
„ Bez obzira na to da li nosim hidžab ili ne, boju kože ili etničku pripadnost, niko ne bi trebalo da prođe kroz incident ove vrste, i to nikako ne bi trebalo zanemariti. Nisam prva koju je ova osoba napala, popljuvala; mnoge žene koje nose hidžab su nažalost bile izložene sličnim napadima od strane iste osobe. Dakle, ona mora da plati cenu. Ako je psihički poremećena, onda treba da bude hospitalizovana ili da se nađe drugo rešenje", zaključila je tada.
Sa druge strane, malo posle skandala u Beču, podelila je snimak sa pijace u Hrvatskoj, gde se iznenadila ljubaznošću ljudi, iako su je upozoravali da je ta zemlja islamofobična. Divili su se njenoj lepoti, a bilo je i onih koji su hteli nešto više da saznaju i o kulturi zemlje odakle je poreklom. Ni na jednom koraku nije osetila čak ni pogled popreko, a o neprijatnim sitacijama nije bilo ni pomisli.