Stilisti uvek ističu kako za dobar stil nije dovoljno nabaciti na sebe najskuplju odeću koja "vrišti" da ste potrošili celo bogatstvo na nju, to stvara samo kontrafekat.
Evo o čemu treba voditi računa prilikom osmišljavanja stajlinga, kako ne biste izgledali jeftino!
Skupi dizajnerski komadi od glave do pete nikad ne mogu izgledati neukusno i jeftino? Ako verujete u ovu tvrdnju, i te kako se varate. I te kako mogu!
Greška 1: Nosite odeću koja vam ne odgovara
Dobro je poznato pravilo da odeća koja vam ne pristaje nije za vas bez obzira je li skupa ili jeftina. Šta možete da uradite: Sve ono što vam ne odgovara, treba odneti na popravku. Kaput, sako, haljina ili košulje treba da laskaju vašoj silueti. U nekim slučajevima pomažu jednostavni trikovi: sako ili kaput možete pojasom dodatno da naglasite, a preduge rukave ili nogavice farmerki da podvrnete. U svakom slučaju uvek treba u potpunosti izbegavati preusku odeću - to nikad ne izgleda dobro.
Greška 2: Nosite jeftini nakit koji "glumi" da je skup
Upečatljiv nakit bilo koji autfit pretvara u kul kombinaciju u kojoj izgledate poput kraljice stila. Treba znati i da bez obzira koliko je dobar vaš stajling, jeftini nakit koji se "pretvara" da je skupocen i imitira plemenite materijale, upropastiće svaki izgled. To bi u praksi zapravo značilo ovo: simpatičan prsten ili kul narukvica koju ste kupili na štandu mlade dizajnerke ili unikatni nakit koji ste sami izradili puno je bolje rešenje nego prsten ili ogrlica koja glumi da je od zlata ili srebra.
Ovo je 8 najpoželjnijih trendova za 2021. godinu: Za svačiji ukus po nešto! (FOTO)
Greška 3: Previše svetlih boja i šljaštećih tkanina
Neonske boje od glave do pete, šljokice, neobični spojevi dezena ili previše svetlih tonova najčešće na kraju ne izgledaju dobro. Ovakve ekstravagantne kombinacije možda je najbolje ostaviti modnim blogerkama na kojima to izgleda apsolutno kul, a vi se radije koncentrišite na klasične nijanse koje možete "začiniti" detaljima, odvažnim bojama ili dezenima. Nikad nemojte npr. nositi šljokičastu haljinu s metalic štiklama, dramatičnom šminkom i kosom stilizovanom u bujnim talasima - radije se odlučite za patike i kosu skupljenu u rep.
Dodatni savet: Jeftinija odeća u tamnim bojama često izgleda bolje i skupocenije od istih komada u svetlim tonovima, jer su manji nedostaci manje uočljivi.
Greška 4: Ne održavate svoju odeću
Vidljivo iznošena obuća s istrošenim potpeticama, mrlje, izgužvana odeća, dugmad koja nedostaju, patent zatvarači - to su greške zbog kojih će svaki stajling izgledati jeftino. Odeća i obuća koja izgleda iznošeno i staro bez obzira koliko je skupa nije dobro rešenje i svakako se pobrinite da te nedostatke popravite i da sve izgleda novo i u dobrom stanju.
Baš ovakav kaput nose sve trendseterke ove zime: Ovo je vodeći trend sezone! (FOTO)
Greška 5: Ne držite do detalja
Dugmad, okovratnici ili patent zatvarači vrlo su bitni detalji koji čine veliku razliku i svaki visokokvalitetni komad mogu dodatno da "pojeftine" ako su stari i iznošeni. Imate lepu jaknu ili kaput, međutim plastični dugmići su se vremenom istrošili i ne izgledaju nimalo privlačno? Odmah ih zamenite s onima od kvalitetnijih materijala poput drveta, metala ili kože. Čipka na ivici već izgleda staro i zbog toga više ne nosite omiljeni top? Bez razmišljanja odnesite krojačici da je zameni novom ukoliko vi ne znate sami. Isto se odnosi i na kožne ivice na kaputu ili jakni - promenite ih i vaš omiljeni komad će ponovno zablistati novim sjajem.
Greška 6: Ne nosite prikladno donje rublje
Stilisti kao jednu od čestih modnih grešaka navode i primer kada se ispod majice ili pantalona vidi grudnjak ili ivice gaćica. To će svaki izgled učiniti jeftinijim i neukusnim. Stoga se pobrinite da vašu siluetu ne narušavaju nepoželjni šavovi. Investirajte u kvalitetno donje rublje, a možete se odlučiti i za bodije bez šavova kad nosite tanju odeću kako biste smanjili mogućnost ocrtavanja donjeg veša.