Nakon što je i poslednja veza propala nakon više godidna, nekadašnja najseksipilnija žena svih vremena Rejčel Stivens se razmišlja da sreću potraži preko aplikacija za upoznavanje. Sem toga, jada se da joj niko više ni na ulici ne prilazi.
Časopis FHM ju je izabrao za ovu titulu i stekla je legiju muških obožavalaca koji su bili zaljubljeni u nju u njenom pop vrhuncu. Ali 25 godina kasnije, i sada sa 48 godina, Rejčel Stivens je otkrila da više niko ne ćaska sa njom niti je poziva na sastanke.
Trenutno sama nakon raskida sa bivšim dečkom Brendinom Hetfildom, koga je upoznala dok je učestvovala u klizačkoj emisiji "Ples na ledu" 2022. godine, bivša pevačica grupe S Club 7 takođe je priznala da će možda morati da se okrene aplikacijama za upoznavanje kako bi ponovo pronašla ljubav.
Otvorena je za nova poznanstva
U ekskluzivnom intervjuu za „Mejl on Sandej“, gospođa Stivens je rekla: "Ne! Nikada mi ne prilaze da ćaskamo. Ljudi mi vrlo povremeno prilaze, ima nekih ljudi koji dođu i pozdrave me, što je divno, ali inače samo obavljam svoje dane po šablonu".
- Nisam bila ni na jednoj aplikaciji za upoznavanje, ali sam zaista otvorena za to, jednostavno volim da upoznajem ljude i morate da sledite svoje srce.
Gospođica Stivens je stekla slavu krajem 90-ih kada ju je muzički svengali Sajmon Fuler izabrao da bude član grupe S Club 7. Iako je grupa brojala sedam članova, gospođica Stivens je bila zvezda koja se izdvaja i odmah je osvojila milione muških fanova svih uzrasta.
Takođe je postala miljenica tabloidne štampe, a njene veze sa ljudima poput Džeremijem Edvardsom iz Holbi Sitija i Gevinom Dejnom, sinom bivšeg potpredsednika Arsenala Dejvida Dejna, zauzimale su mnoge centimetre na novinskim stranicama.
A u vreme kada su muški časopisi bili popularni, gospođica Stivens je bila najtraženija pin-ap devojka - i umesto da se stidi svojih rizičnih fotografija, sa naklonošću se seća svojih dana kao devojke sa naslovnice. Kaže da će zauvek živeti od titule najseksipilnije žene svih vremena.
"Bilo je tako zabavno", rekla je gospođica Stivens. "Volela sam to, ali to je bilo tako iz tog vremena i tog trenutka, 90-ih i 2000-ih. Mislim, život se sada okrenuo za 360 stepeni. Bilo je zaista zabavno i živeću od toga zauvek. Divno je imati tu titulu, bila je veoma, veoma laskava i divna."
Majka dvoje dece čuva lepe uspomene
Gospođica Stivens, koja ima dve ćerke Ameli (15) i Mini (12) iz braka sa agentom za nekretnine Aleksom Bornom, koji je okončan 2022. godine posle 13 godina, kaže da njena majka još uvek sa ponosom čuva njene magazine svuda po kući.
- Moja mama ima gomilu mojih stvari kod kuće, ima sve, blagoslovena bila, moja knjiga je na stolu, ona je tako slatka, kao i svi moji časopisi i sve ostalo. Ja sam sa druge strane sve to stavila u skladište. Neke stvari sam izvadila... Trebalo bi, zar ne? Trebalo bi da ih okačim. Mogla bih da stavim svoju ogromnu sliku na zid! Lepo je proslaviti sve što radimo.
Gospođica Stivens uskoro će se pridružiti S klubu na njihovom drugom okupljanju za tri godine. Njihov povratak je značio da su njena deca mogla da je vide kako nastupa.
- Tako je divno, a onda naša najnovija predstava koju smo uradili, zaista je posebno moći, da budu deo toga i da je vide.
Raduje se svakoj novoj godini života
Dok se približava 50-oj, gospođa Stivens se oseća dobro u vezi sa budućnošću i rado slavi svaku godinu starenja.
"Stalno imamo kolebanja", kaže ona. "Svi smo ljudi. Svi imamo kolebanja, muškarci, žene, svi mi, i to je sasvim prirodno u životu jer nas to nekako vodi i pokazuje nam put."
- Mislim da je starenje takva privilegija i slavim svake godine, a jedan od mojih glavnih fokusa sada je da ostanem zaista prisutna i svesna kako živim svoj život. Dakle, stvaram zaista lepe rutine, rutine za dobrobit, brinem o sebi, zabavljam se i radim stvari koje volite i prema kojima osećate strast i stvaram život koji volite, a onda ga volite u bilo kojim godinama, zar ne?
- A takođe, to je prihvatanje tih kolebanja, jer mislim da ponekad možemo biti prilično neljubazni prema sebi i kritikovati sebe što nismo najbolje raspoloženi ili šta god, ali zapravo naša osećanja su tu s razlogom, ona nam nešto pokazuju. Zato pokušavam da budem više u kontaktu sa tim kako se osećam i da prihvatim svaki deo sebe.
Ove nedelje će Rejčel biti najavljena kao ambasadorka kampanje "Povratak osnovama" kompanije Vitabiotics Perfectil.
- I takođe smo veoma zauzeti trčeći brzinom od milion milja na sat, a ova kampanja se bavi vraćanjem stvari osnovama i poverenju, jer korišćenje brenda kao što je Perfektil, koji je pouzdan, naučno zasnovan, samo pojednostavljuje vašu rutinu i koristi je kao deo holističkog pristupa vašem blagostanju, što ja jednostavno volim.