Bravo

Svaka čast, devojke: Srpske odbojkašice osvojile bronzu na Evropskom prvenstvu!

Srbija je danas u Roterdamu u meču za treće mesto savladala selekciju Turske 3:0
Vesti
04:12h Autor:

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije osvojila je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu! Srbija je danas u Roterdamu u meču za treće mesto savladala selekciju Turske 3:0, po setovima 25:19, 25:17, 25:18.

Najefikasnija u selekciji Srbije bila je Milena Rašić sa 12 poena, dok je Tijana Bošković zabeležila 11. U poraženoj ekipi najbolja je bila Kubra Akman sa devet poena. Naša selekcija je na ovom takmičenju odigrala šest utakmica i ostvarila pet pobeda i jedan poraz i to u polufinalu EP od Rusije. Srbija je pre dve godine na EP bila četvrta.

Ove godine osvojile su tri medalje na četiri takmičenja. Pre bronze na EP, osvojile su srebro na Svetskom kupu u Japanu i bronzu na Evropskim igrama u Bakuu. Srbija je još ranije obezbedila plasman na Olimpijskim igrama u Riju naredne godine.