Sastojci:
- 1 l mleka
- 450 g kristal šećera
- 3 kesice želatina u granulama ( 30 gr )
- 500 ml slatke pavlake
- 200 g lešnik napolitanki
- 200 g lešnika
Priprema:
Otopiti 200 g šećera pa izliti na metalnu tacnu na kojoj je papir za pečenje. Želatin staviti sa nekoliko kašika ( desetak ) mleka da nabubri.
Mleko pomešati sa šećerom ( 250 g ) i staviti da provri. Kada provri skloniti sa vatre. Želatinu dodati 5 kašika vrelog mleka i promešati, pa onda masu sa želatinom istresti u preostalo vrelo mleko.
Mikserom umutiti da se želatin otopi pa ostaviti da se ohladi do sobne temperature (može da se posle stavi još sat vremena u frižider). Masa treba da je nešto gušća od jogurta.
Posebno umutiti slatku pavlaku Sjediniti slatku pavlaku i masu od želatina. Izlomiti ohlađen šećer, dodati lešnike i napolitanke, a zatim ih samleti ( najbolje blenderom jer ćemo dobiti i krupnije i sitnije komadiće ).
Ukoliko ne želite mleveni šećer da pravite možete i bez njega, samo lešnici i napolitanke, ali je sa šećerom puno bolji ukus. U veću šerpu ili kalup ( prečnika 28 – 30 cm ) staviti foliju i posuti petinu mlevenih sastojaka, preko staviti četvrtinu fila i tako završiti do kraja.
Staviti u frižider preko noći , poklopljeno. Okrenuti zatim na tacnu i skinuti foliju. Torta se ne mora čak ni dekorisati, kako želite.