Kejt Midlton, princeza od Velsa, posetila je sa princom Vilijamom Škotsku, i tom prilikom par je bio na karlingu, a potom u lokalnom pabu pa i u radionici za ručno tkanje.
Kejt je bila obučena odmereno i sa stilom, dok je nosila karirani kaput i, ovaj put ravne čizme.
Međutim, kad je skinula kaput svi su bili iznenađeni njenim "babskim stilom".
"Udobnost pre svega", trebao bi da zvuči izgled Kejt Midlton iz službene posete u Škotskoj. Princeza je nosila teget suknju i tanku rolku iste boje, a preko svega toga - vuneni prsluk.
Štrikani ženski prsluk sa burgundi i ljubičastim srcima, koja su raspoređena horizontalno preko celog ovog komada iznenadio je sve.
"Bapski stil" se vraća
Neko ga zove granny style, neko grandma chic, ali svima je odmah jasno o čemu se radi! Nakon što smo godinama bili opsednuti minimalizmom i neutralnim, bež izdanjima, sada se postepeno prelazi na mekši, nostalgičan izraz, a Kejt Midlton je spremna za ovaj novi modni trenutak i nema sumnje da ćemo ga od danas često viđati na onima koje ona inspiriše svojim stilom!
To znači da će se tokom 2026. godine još više nositi trikotaža, posebno modeli sa starinskim dezenima, ručno vezenim cvetićima, cvećem, etno šarama i geometrijskim oblicima. Njima se pridružuju i midi-suknje i svi ostali komadi inspirisani bakinim garderoberom.
Kako kažu stručnjaci, šarm "bapskog stila" je u tome što deluje kao da je korak unazad, dok zapravo predstavlja put ka budućnosti, tako što se spajaju različite generacije i njihove vizije stila.