POGREBNICI OTKRILI KAKO IZGLEDA KREMIRANJE I KOLIKO TELU TREBA DA IZGORI: Jedna stvar nikako ne sme da bude uz POKOJNIKA

Pogrebnici su otkrili kako izgleda proces kremiranja i koliko telu treba da izgori.

Lifestyle
POGREBNICI OTKRILI KAKO IZGLEDA KREMIRANJE I KOLIKO TELU TREBA DA IZGORI: Jedna stvar nikako ne sme da bude uz POKOJNIKA
Foto: Printscreen Youtube/ Amal Cho

Jutjub kanal Kejtlin Dauti "Ask A Mortician" (Pitaj pogrebnika) definitivno je jedan od najbizarnijih na toj platformi. Kejtlin Dauti najpoznatija je pogrebnica na Jutjubu, a nakon što je odlučila da podeli tajne svog posla sa znatiželjnima, počeli su da je gledaju milioni.

Kejtlin na svom kanalu ima više od milion pretplatnika koji joj stalno šalju pitanja na koja ona odgovara. Pogrebnica tako govori o sahranama, šminkanju mrtvaca, balsamovanju, kremaciji, i svim drugim temama koje se tiču mrtvih tela. Ljudi su strašno znatiželjni kada su u pitanju smrt i raspadanje ljudskog tela, pa Kejtlin baš ima posla i kada nije u pogrebnom preduzeću u kojem radi.

Pored videa o balsamovanju mrtvih, šminkanju preminulih i uređivanju tela osoba koje su preminule nekom nasilnom smrću i videa o "ikonskim leševima" poput Lenjinovog, najviše je zanimanja probudio video u kojem Kejtlin govori šta se događa sa silikonskim umecima kada se porodica preminule odluči na kremiranje.

Kejltin u videu, koji je pregledan 2,3 miliona puta, kaže da se silikonski implanti ne vade iz tela koje ide u peć te da obično izgore. Međutim, može da se dogodi da nakon sagorevanja silikonskih umetaka na dnu peći ostane zalepljena materija.

Pogrebnici u SAD-u se ne brinu previše oko toga, kaže Kejtlin. Ako je reč o veštačkom kuku, na primer, on se ne vadi iz mrtvog tela nego se pokupi nakon kremacije jer ne izgori, a zatim može da ga preuzme porodica, prenosi Index.hr.

Ipak, to se retko događa i veštački kukovi ili kolena u SAD-u obično završe na recikliranju.

Ipak, neka od stranih tela definitivno ne smeju u peć. Pejsmejker je najopasniji, budući da može da eksplodira tokom kremacije i tako napravi ozbiljne probleme u krematorijumu.

Kejtlin kaže da svoje pokojnike pre kremacije obavezno sama proverava jer zna da se dogodi da porodica lažno tvrdi da pokojnik nema ugrađen pejsmejker.

Kako izgleda proces spaljivanja

Nakon pregleda telo se unosi u peć gde se spaljuje pomoću plina, a temperatura doseže između 800 i 1000 stepeni. To je tolika temperatura da će se peć koja se uključi u petak uveče do ponedjeljka ujutro ohladiti na tek 300 stepeni.

Spaljivanje tela traje 90 minuta, a osoblje kroz posebnu špijunku proverava je li gotovo. Gotovo je kad više nema vidljivog plamena.

Spaljuju li samo jedan deo tela, na primer, nakon amputacije, on se spaljuje zasebno, a ne zajedno s organima drugih ljudi.

Nakon kremacije tela ostaje pepeo težak otprilike kao novorođenče koji se skuplja grabljicama, te prosijava kroz sito kako bi se odvojili metalni delovi poput venčanog prstenja, a nakon toga porodica pokojnika odlučuje hoće li pepeo prosuti u krematorijumu ili će ga preuzeti i prosuti na drugačiji način.

(Stil/ Index.hr)

Bonus video:

Pratite Stil magazin na facebook:
https://www.facebook.com/Stil.kurir.rs