Njegica Balorda Moro ponela je titulu Miss BiH davne 2004. godine i ubrzo postala jedna od najuspešnijih misica i modela sa ovih prostora.
Već naredne godine predstavljala je Bosnu i Hercegovinu na izboru za Miss sveta u Kini, gde je svojim izgledom i harizmom osvojila simpatije širom planete.
– Na tu godinu kada sam nosila lentu misice vežu me predivne uspomene. Sve asocijacije su mi u superlativima. Bilo je to jedno prelepo razdoblje – upoznala sam mnogo kvalitetnih ljudi, kako iz sveta mode, tako i iz drugih oblasti. Bila sam tada u žiži javnosti, ali je interesovanje potrajalo i nakon što sam predala lentu. Inače, još uvek je čuvam, a ponekad je iz šale i stavim – prisetila se Njegica uz osmeh.
Nakon karijere u modelingu, Njegica se posvetila televiziji i glumi. Publika ju je imala priliku da gleda u popularnim filmovima i serijama, a danas uspešno radi kao TV voditeljka.
Privatno, Njegica je posvećena porodici. U braku sa Nevenom Morom ima troje dece – sinove Nauma (8) i Simona (6), i ćerkicu Kalinu (3). Nedavno ju je nasmejala situacija kada je zatekla malu Kalinu kako obuva njene štikle i pokušava da korača u njima – prizor koji joj je, kako kaže, ispunio srce.
Dve decenije nakon što je ponela titulu najlepše Srpkinje, Njegica se fizički promenila, što je potpuno prirodno. Danas ima 40 godina, majka je troje dece i iako više ne izgleda kao sa 19 – i dalje zrači lepotom i ženstvenošću.
Njeni pratioci na društvenim mrežama često ističu da možda više ne liči na onu devojku sa početka karijere, ali da i dalje odiše posebnom elegancijom i toplinom – sada kao zrela, ispunjena i uspešna žena.