"Izgubila je svu kosu, bila je premršava, znala je da umire": Ljudi bliski Doli Parton otkrili kako joj je izgledao život proteklih 6 meseci, 1 detalj kida dušu

Nakon gubitka supruga, Doli Parton se povukla i suočila sa ozbiljnim zdravstvenim izazovima, o kojima je malo govorila. Znala je da umire i to je krila od svih. Dodajte Kurir Stil u vaš Google izbor
Foto: Ros Drinkwater / News Licensing / Profimedia
  • Doli je do poslednjeg daha održavala svoj imidž
  • Poslednji javni nastup imala je 24. juna
  • Govorila je da je zapustila svoje zdravlje dok je brinula o suprugu

Četiri dana pre šokantne objave o njenoj u utorak, dugogodišnja kraljica kantri muzike Doli Parton pružila je fanovima poslednji pogled iza veštačkih kristala. Naime, u kratkom intervjuu za časopis People, pevačica je priznala da je pritisak uzimao danak. Njen suprug, Karl Din, preminuo je u martu prošle godine u 82. godini i, nakon skoro 60 godina braka, gubitak je Parton uveo u dugotrajan period usamljeničke tuge.

Imam problema sa zdravstvenim problemima na koje jednostavno nisam obraćala pažnju dok sam čuvala Karla“, rekla je za Doli za "People" u petak.

Smrt brata dodatno je pojačala njenu bol

Zvezdina bol se pojačala u julu ove godine kada je preminuo i njen stariji brat, Koj „Denver“ Parton.

Ali čak i dok je ukratko priznala tešku godinu koju je prošla, oni bliski pevačici kažu da je poslednjih meseci postajala sve povučenija i tajnovitija u vezi sa svojim lošim zdravljem.

Insajderi kažu za Dejli Mejl da se Parton gotovo povukla na imanje u Tenesiju, dozvoljavajući da detalje o njenoj bolesti koja se pogoršava sazna samo izuzetno uski krug prijatelja i porodice.

Zaista, čak je otišla toliko daleko da je odbacila zabrinutost zbog svog zdravlja tokom intervjua za časopis "People" prošle nedelje:

„Nije da nisam prošla kroz teška vremena sa zdravljem. Još uvek se oporavljam, još uvek radim.“

Foto: AFF-USA / Shutterstock Editorial / Profimedia

Bliski izvori tvrde da je njeno stanje bilo mnogo ozbiljnije

Ali sada su insajderi prvi put rekli Dejli mejlu koliko je Parton bila bolesna u svojim poslednjim mesecima.

„Njeni zdravstveni problemi su očigledno bili mnogo gori nego što je bila spremna da kaže obožavaocima i bila je loše mesecima“, rekao je jedan izvor. „Nije želela da svet zna da je jako bolesna. Doli se poverila samo veoma malom, intimnom krugu kroz šta prolazi“, rekao je drugi izvor.

„Javno je pokušala da okrivi svoju bolest za to kako se zapustila nakon što je Karl preminuo prošle godine. Istina je da je njegova smrt teško pogodila Doli, ali ona je bolesna i prima terapije već mesecima.“

Parton je u petak primljena u bolnicu u Nešvilu, a kasno u utorak njen tim je potvrdio da je podlegla bolesti nakon kratke borbe sa rakom.

Nije želela da fanovi vide koliko pati

Neukrotivo glamurozna, kantri superzvezda nikada nije želela da je njeni obožavajući fanovi vide kako bledi.

Kada je Doli rekla časopisu People da još uvek radi i da se oporavlja, znala je da joj je život skoro završen“, rekao je jedan izvor.

„Pokušala je da uveri svoje legije obožavalaca da nije kritično bolesna. Ali znala je da joj je vreme skoro isteklo. Bila je hrabra kao Doli, nije želela da razočara svoje obožavaoce.“

Još u maju, Parton je bila primorana da otkaže gostovanje u Las Vegasu i to je objasnila na Instagramu – sa punom šminkom i savršeno sređenom kosom.

„Dobra vest je da veoma dobro reagujem na lekove i tretmane i da se svakog dana poboljšavam“, rekla je.

Ali to nije bila cela priča.

„Kada je objavila nedavno video u kojem je fanovima rekla da je na lečenju, ali je pokušala da ih uveri da je dobro, izgledala je baš kao uobičajena Doli koju su svi voleli“, rekao je izvor.

„I, ispod jedne od svojih čuvenih perika i nakon sati šminkanja, zaista je izgledala spremno za kameru.“

„Doli je bilo teško da ne igra na bolest kada je znala da joj nije dugo do smrti. Ali bila je glumica, kao i pevačica, i to je neverovatno izvela, prevarivši skoro sve. Nije želela da se njeni fanovi brinu. Želela je da vide Doli koju vole decenijama.“

Do samog kraja čuvala je svoj prepoznatljivi imidž

Do samog kraja, ostala je odlučna da zaštiti tu uglačanu sliku.

„Doli se povremeno pojavljivala na društvenim mrežama i izgledala je dobro dok je umanjivala značaj svoje bolesti, ali nije bila dobro“, rekao je drugi izvor. „U velikoj meri se oslanjala na filtere, šminku i osvetljenje da bi izgledala dobro. To joj je bio glavni prioritet.“

Ali kako joj se zdravlje brzo pogoršavalo, ona se još više povlačila u sebe. „Zaista nije napuštala svoj dom u Tenesiju prošle godine. Ostajala je unutra“, rekao je izvor iznutra.

„Kuća je ogromna, a ima i prostrano imanje, tako da nije morala da ode. Pre šest meseci, rečeno mi je da ne preuzima nikakve nove projekte, da mora da se fokusira na svoje zdravlje i da ne može da putuje niti da prima posetioce. Ali niko nije hteo da kaže šta ima. Šaputalo se da je u pitanju rak, ali niko nije hteo da potvrdi.“

Foto: Vuk Valcic/ZUMA Press Wire / SplashNews.com / Splash / Profimedia

Tegobe su se mesecima gomilale

Parton je javno pripisala razne nedavne propuštene nastupe nekolicini tegoba koje je bilo moguće kontrolisati, uključujući probleme sa varenjem i kamen u bubregu.

„Znali smo da je mnogo ozbiljnije od toga“, rekao je izvor. „Ali iz njenog kruga je bilo: ‘Psst, ne pitaj’.“

Smatra se da je Parton u poslednjim nedeljama uglavnom bila vezana za krevet. „Poslednjih nekoliko dana provela je u krevetu. Nije joj bilo dobro“, rekao je izvor. „Izgubila je svu kosu, koje ionako nije imala mnogo jer je veći deo života nosila perike. I bila je veoma mršava. Bila je mršava.“ Kaže se da je porodica bila uz nju.

Znaci upozorenja su se gomilali poslednjih meseci. Pre otkazivanja rezidencije u Cezars Palasu u maju, Parton je propustila koncert povodom proslave svog 80. rođendana u muzičkom klubu Grand Ole Opri u Nešvilu.

Planirani nastup u Dolivudu, njenom zabavnom parku u Tenesiju, takođe je otkazan.

Poslednji javni nastup

Svoj poslednji javni nastup 24. juna, iznenadivši fanove presecanjem vrpce u novootvorenom Dolinom turističkom centru u Tenesiju.

Kamionska stanica u Kornersvilu ima restoran i prodaje robu sa temom Parton i šoljice „Ambition Coffee“, inspirisane njenom kultnom pesmom „9 to 5“.

Foto: Tibrina Hobson / Getty images / Profimedia

„Zaista se trudila da bude hrabra, ali je bila previše bolesna da bi bilo šta uradila“, rekao je izvor. „Odbijala je pozive levo i desno.“

Do poslednjih dana mislila je na svoj mjuzikl

Dok je bila kod kuće, Parton je ostala fokusirana na predstavu „DOLI: Pravi originalni mjuzikl“, autobiografsku brodvejsku predstavu zasnovanu na njenom izuzetnom životu, koja je tek trebalo da se pojavi na dan njenog 81. rođendana (19. januara 2027).

„Radila je na predstavi „DOLI: Pravi originalni mjuzikl“ u Njujorku, ali nije mogla da otputuje da je pogleda“, rekao je izvor iznutra. „Zaista joj je bilo stalo do projekta i nije želela da ga ugrozi.“

I kako se Partonov rak pogoršavao, pevačica je, kako se kaže, pronašla utehu u onima koji su joj najbliži.

„Njena sestra je uvek bila tu za nju“, rekao je drugi izvor. „Ona je veoma slatka i brižna. Bila je uz nju sve vreme.“

Za porodicu i fanove sigurno će biti uteha to što je, u svojim poslednjim mesecima, žena koja je ceo život obradovala svet bila odlučna da ne dozvoli svetu da je vidi kako pati.

„Pravila je utisak da će joj biti bolje“, rekao je izvor. „Ali to je bila Doli. Ona zaista nije želela da deli loše vesti. Uvek je bila na oprezu.“

This browser does not support the video element.

27.08.2026. BRZE VESTI Izvor: Kurir TV