Glumac je godinama oženjen poznatom umetnicom, a na brak gleda kao na robiju: "Brak ne može biti srećan, samo dug"
Kada se uzme u obzir da je Zijad Sokolović glumac uglavnom humorističkih ostvarenja onda postaje jasna ova njegova izjava, a otkrio je i recept za dug i srećan brak
Izvor: Milica Krajnović
Poznati glumac Zijah Sokolović koga pblika najčešće pamti iz legendarne humorističke serije "Ljubav, navika, panika" već dugi niz godina je u skladnom braku sa pijanistkinjom Lidijom Stanković, a u jednom intervjuu je otkrio recept za uspešan odnos sa partnerkom.
Brak je uporedio sa predstavama u kojima igra i načinom na koji gleda na njih:
„Ovu predstavu koju sam večeras odglumio, bez obzira što sam već bio ovde i već je izvodio, ovo je prvi put da je glumim večeras. Jer je prvi put ovakva. Sutra kad bih došao opet bi bilo prvi put, kad gledamo iz te neke filozofije. Tako bi nekako trebalo i ženu promatrati, kad je svaki put vidimo, gledati je kao da je prvi put u životu vidite. Ako je gledamo kao da je gledamo već sto godina, naravno da onda više nema te početne radosti“, objasnio je.
Ranije je spomenuo i da brak ne može biti srećan nego samo dug jer je to zakonom uređen odnos između žene i muškarca.
„Ima li ipak šanse za sreću? Ukoliko dvoje sami izgrađuju taj svakodnevni, višegodišnji odnos, rešavaju tajne zajedničke prirode, zajedničke mirise, oni mogu pokušati da budu srećni, ali zato im ne treba brak. Mogu i izvan njega, a mogu i u njemu, ako se tako osećaju sigurnije. Ako se taj odnos prepusti samo formi braka, on kad-tad postaje pakao zalepljen za nekretnine, ušteđevinu i decu. Sloboda izlaska iz bračnih okova je san svakog roba u robovlasničkom sistemu“, smatra glumac.
Zijah i Lidija imaju tri kćerke. Ona je je završila studije klavira na Muzičkoj akademiji u Ljubljani, a magistrirala na Fakultetu muzičke umetnosti u Beogradu. Dobitnica je brojnih nagrada, među kojima dve Oktobarske nagrade, nagrade Emil Hajek i Prešernove nagrade.
Stil / Nova
Bonus video: