Ovi naši pevači cu roditelje smestili u dom: Ona pesmu plaćala 100.000 €, a on 2 decenije mlađoj devojci dao sve
Poznate ličnosti često su u fokusu javnosti ne samo zbog svojih profesionalnih dostignuća, već i zbog privatnih odluka koje ponekad izazivaju burne reakcije
Autor:
Jedna od tema slanje roditelja u starački dom je odluka pojedinih pevača da svoje roditelje smeste u domove za stare, što društvo često osuđuje, ne uzimajući u obzir složene okolnosti koje stoje iza tih odluka.
Marija Šerifović i njen otac Rajko
Marija Šerifović, popularna pevačica i pobednica Evrovizije, privukla je pažnju medija kada je 2021. godine smestila svog oca, harmonikaša Rajka Šerifovića, u dom za stare. Kako navode izvori bliski porodici, razlog za ovu odluku bilo je narušeno zdravstveno stanje Rajka, kojem je zbog komplikacija amputiran prst na nozi, prenosi Pink.rs.
Novinarska ekipa Pink.rs je posetila njegovu nekadašnju ulicu, gde su ih prolaznici informisali da Rajka više ne viđaju. Ljubazni komšija Dragomir, kod kojeg je Rajko živeo kao podstanar, potvrdio je da je Marija lično preuzela njegove stvari i smestila ga u dom, uz objašnjenje da je to bilo najbolje rešenje zbog njegovog zdravstvenog stanja. Dragomir je istakao da je Rajko dobar čovek, ali da je voleo da popije, što je često bio uzrok problema.
Neda Ukraden i majka sa Alchajmerovom bolešću
Neda Ukraden, jedna od najcenjenijih pevačica s prostora bivše Jugoslavije, suočila se sa velikim izazovom kada je njena majka obolela od Alchajmerove bolesti. Neda je, iako s teškim srcem, donela odluku da majku smesti u dom za stare. Ova odluka naišla je na različite reakcije, ali pevačica je otvoreno govorila o dilemi između osećaja krivice i potrebe da pruži najbolju moguću negu svojoj majci.
„Strašno je kada dođete do trenutka kada morate birati između onoga što želite i onoga što je najbolje za voljenu osobu,“ izjavila je Neda. Njena majka, u poslednjim stadijumima bolesti, više nije prepoznavala ni svoju ćerku, ni unuku Jelenu. Neda je često govorila da joj srce puca, ali da zna da je njenoj majci u domu pružena neophodna pažnja i briga.
Dve reči platila 100.000 evra
Pesma „Zora je“ iz 1985. godine postala je sinonim za Nedu Ukraden. Muziku za ovu legendarnu numeru napisao je Đorđe Novković, dok je za stih „Suza je iz oka kanula“ zaslužna Marina Tucaković. Iza ove pesme krije se i zanimljiva priča – prvobitni naslov pesme trebalo je da bude „Milan labud“, no Neda je to odlučno odbila jer se upravo u to vreme razvela od supruga Milana.
Njena upornost i odlučnost u donošenju ključnih odluka u karijeri samo su još jedan pokazatelj njene snage i nezavisnosti. Pesma je ubrzo postala hit, a Marina Tucaković je zahvaljujući svom jedinstvenom stihu zaradila više od 100.000 evra, što je svojevremeno iznenadilo mnoge.
Šerif Konjević i briga o majci
Još jedan poznati pevač, Šerif Konjević, otvoreno je pričao o teškoj odluci da majku smesti u dom za stare u Ključu. Nakon godina pokušaja da organizuje kućnu negu, suočio se s činjenicom da žene koje su se brinule o njegovoj majci nisu mogle dugoročno da ostanu zbog privatnih obaveza.
„Moja majka je jako srećna i zadovoljna u domu, a ja još srećniji jer znam da ima negu 24 sata dnevno,“ rekao je Šerif. On je naglasio da bi majku odmah izvukao iz doma ukoliko bi se požalila, ali da je ona tamo zadovoljna i da joj je obezbeđen dostojanstven život. Šerif je ovom odlukom izazvao pohvale i osudu, ali je jasno stavio do znanja da smatra da je postupio ispravno.
Sa druge strane, zamerili su mu što je nakon što je majku smestio u dom, izjavio da sve što ima da je dao supruzi 18 godina mlađoj.
Šerif Konjević stekao je veliko bogatstvo tokom svoje dugogodišnje karijere, a sve to odlučio je da ostavi svojoj supruzi.
„Ja svoju ženu volim najviše na svetu. Sve što imam ostavio sam njoj. Uvek govorimo o nekim materijalnim stvarima, a ja sve što sam stekao u životu njoj sam prepisao. Ona je to zaslužila,“ ispričao je pevač.
Iako ovakve odluke često izazivaju kontroverze, jedno je sigurno da su se suočili sa teškim izazovima, vođeni brigom za svoje roditelje. Društvo često prebrzo donosi sudove, ne uzimajući u obzir sve okolnosti i emocije koje prate ovakve životne odluke.