ZBOG SLEDEĆE 3 STVARI ALBERT AJNŠTAJN JE DOŠAO DO NENADMAŠIVOG USPEHA: Svake nedelje za ovo morate odvojiti 2 sata
Alberta Ajnštajna su njegova dela učinila besmrtnim, a načinu delanja i razmišljanja čuvenog naučnika se i danas priča!
Autor:
Albert Ajnštajn je jedan od najprepoznatljivijih i najuticajnijih ličnosti u istoriji nauke. Njegovo ime je sinonim za genijalnost i intelektualnu dubinu. Rano pokazao znakove neobične intelektualne nadarenosti. Iako je kasno progovorio kao dete, brzo je nadoknadio svoj zaostatak i pokazao izvanredne matematičke sposobnosti.
Jedan od najpoznatijih Ajnštajnovih doprinosa fizici je njegova Teorija relativnosti. Postao je svetski poznat nakon što je izrazio svoju čuvenu jednačinu E=mc², koja povezuje masu, energiju i brzinu svetlosti. Ova formula postala je osnovna za razumevanje nuklearne fizike i omogućila razvoj nuklearnih tehnologija.
Ajnštajn nas podseća da genijalnost, strast i radoznalost mogu izmeniti tokove istorije i transformisati naše razumevanje sveta.
Voleo jeda sanjari i zamišljao je da se vozi duž svetlosnog zraka, a njemu se zrak činio smrznut, što ga je na kraju dovelo do stvaranja poznate teorije relativnosti. I Čarls Darvin je takođe praktikovao ovu metodu i koristio svoj takozvani „put razmišljanja“ da zaroni u svoje misli i razmišljanja.
A u nastavku vam otkrivamo kako možete posti drastične promene u svom životu.
Albert Ajnštajn imao je puno eksperimenata. Na primer, za svoju opštu teoriju relativnosti, on je sprovodio imaginarne eksperimente u kojima je zamišljao da se vozi duž svetlosnog zraka i u liftu koji pada iz svemira.
Njegove najpoznatije teorije, koje su postavile temelj moderne fizike, bile su samo deo njegove mašte! Možemo slediti Ajnštajnov primer i sprovoditi eksperimente u sopstvenim glavama, poput zamišljanja svih mogućih opcija i ishoda određene situacije i pitati sebe: „Ako to učinim, šta će se dogoditi?“
1. Neka vam um luta
Odvojite više vremena za sebe – da se se zaustavite, razmislite i analizirate gde se nalazite u životu, shvatite da li ste zadovoljni svojim ciljevima i utvrdite koji su vaši budući planovi – onda se prepustite sanjarenju. Možete biti produktivniji kada ste prinuđeni da se bavite nestandardnim situacijama ili ćete lakše stvarati kreativne ideje.
2. Uvek sebi postavljajte pitanja
Nekim ljudima je sasvim normalno da provedu dva sata na Fejsbuku, ali izdvajanje 2 sata dnevno za razmišljanje je previše. Ako ste i vi jedna od njih, onda možete da uradite sledeći test. Uzmite olovku i svesku i odgovorite na nekoliko pitanja poput: „Koje ciljeve imam ili nisam postigao?“, „Mogu li ubrzati proces postizanja svojih ciljeva?“, „Da li se osećam nadahnutim?“ ili „Gde se vidim u narednih 6 meseci?“
3. Dva sata nedeljno odvojite za razmišljanje
Zat Rana, novinar, sproveo je eksperiment u kome je prikazao „dvočasovno pravilo“ zasnovano na navikama uspešnih naučnika i filozofa, i priznao je da je tako postigao odlične rezultate. Svake nedelje, provodio je 2 sata razmišljajući. Kasnije je podelio da je ova tehnika zaoštrila njegov um i da je samo dva sata nedeljno mala cena za postizanje velikog uspeha.