AKO U KUĆI IMATE OVIH 5 STVARI - PRIVLAČITE BEDU I NESREĆU: A evo kako nered može da utiče na vaše zdravlje

Filozofija Feng šuia je da se rešite nepotrebnih stvari kako biste nastavili rasterećeno kroz život. Čista kuća - miran um

Objavljeno: 25.08.2023. 11:56h 12:02h
Autor:
5 stvari koje donose nesreću i bolest u kuću, Foto: Shutterstock

Feng Šui zastupa filozofiju da životni prostor itekako utiče na našu sudbinu. Prema ovom verovanju, postoji 5 stvari koje donose veliku nesreću i koju treba da izbacimo iz kuće:

5stvari koje odmah treba da izbacite iz kuće:

1. Stare stvari koje godinama niste nosili, a koje uredno zauzimaju mesto u ormaru

2. Polomljeno i oštećeno posuđe, kao i napuklo ogledalo - slute na siromaštvo.

3. Stare četkice za zube, stara šminka koju godinama ne koristite, kreme i kozmetičke aparate

4. Stvari od pokojnika - najbolje je razdeliti ih ili jednostavno pokloniti nekome

5. Lekovi sa istekom roka, sirupi i vitamini koje godinama niste pili.

foto: Shutterstock

Ali šta se dešava sa osobama koje godinama skladište sve i svašta u svom domu? Feng šui o njima kaže:

Ako gomilamo stvari ispod kreveta one mogu da remete naše zdravlje, a potreba da se stvari ređaju na police (pogotovo one iznad radnih stolova i kreveta) izazvaće konstantnu strepnju od nečeg neočekivanog.

Kada pretrpamo centar, severoistok ili jugozapad svog prostora, onda smo previše zabrinuti za svoje zdravlje i najčešće ugrožavamo funkcije pankreasa, želuca ili slezine.

foto: Profimedia

Nered na zapadu ili severozapadu često će nas stavljati u konfliktne situacije zbog nekontrolisanosti, a pluća i debelo crevo postaju osetljiva tačka.

Pretrpan sever ograničava naše potencijale, sprečava nas da jasno izražavamo svoja osećanja, donosi strahove i probleme s bešikom i bubrezima.

Istok i jugoistok će na gomilanje stvari da uzvrati neodlučnošću, konfuzijom, potisnutim besom, ali i disfunkcijom jetre ili žučne kese.

Nered na jugu donosi problematično i nasilno ponašanje, izostanak priznanja, omalovažavanje i poremećaj u radu srca, tankog creva i imunog sistema.

Nisu stvari te zbog kojih život stagnira, nego stav čuvanja i zadržavanja. Kada nešto čuvamo, zapravo razmišljamo o potrebi, siromaštvu, verujemo da će nam sutra to nedostajati i da nećemo moći da ispunimo te potrebe.