Nasuprot uvreženom mišljenju da je pozitivno razmišljanje najbolji put do cilja, najnovija studija je ukazala na nešto sasvim suprotno.
Naime, provođenje dosta vremena u razmišljanju o snovima i nadanju, zapravo može da vas "odvuče" od sprovođenja konkretnih aktivnosti koje vode do ostvarenja cilja, prenosi nymag.com.
Nakon višegodišnjeg istraživanja, psiholog sa Univerziteta u Njujorku, Gabrijel Otingen, ukazao je na, takozvani, plan od četiri koraka - metod WOOP: wish (želja), outcome (ishod), obstacles (prepreke), plan (plan).
OVDE saznajte sa kojih devet strahova svako u životu treba da se suoči.
Korak broj jedan
"Ja to radim svako jutro za naredni dan", kaže psiholog. Ne mora to da bude neka krupna stvar, samo je bitno da to zaista želite da i da je realno.
Ne budite previše fini ako želite da vas poštuju, više o tome saznajte OVDE.
Korak broj 2
"Definišite taj ishod, potom ga u glavi zamislite. Kada jednom u glavi stvorite sliku ishoda, zaista se "bacite" na ostvarenje istog", dodaje psiholog.
OVDE saznajte koja tri pitanja vam mogu preokrenuti život!
Korak broj 3.
"Tada treba da se zapitate šta je to što vas koči da i u relanosti iskusite taj osećaj ispunjenja cilja, taj ishod o kome maštate?", kaže Otingen. "Ono što vas koči su najčešće emocije, loše navike... Zamislite ih u glavi".
OVDE saznajte kojih deset navika ugrožavaju vaše mentalno zdravlje.
Korak broj 4.
Ovaj Otingenov WOOP metod pomogao je mnogima da jedu više voća i povrća, smršaju koji kilogram, studentima da postižu bolje uspehe, kao i mnogima da u ljubavnim vezama imaju više samopouzdanja, prenosi nymag.com.