Nose najskuplje stvari, a dizajneri im najbolji prijatelji: Ovi fudbaleri su modni manijaci i daju milione na krpice

Priča se da najskuplje krpice na svetu danas nose fudbaleri, jer luksuz je ono za šta igraju i trude se Dodajte Kurir Stil u vaš Google izbor
Foto: Cobra Team / BACKGRID / Backgrid UK / Profimedia, Bertrand GUAY / AFP / Profimedia, Splash/Cristiano Ronaldo Legacy / Splash / Profimedia

Mnogi fudbaleri su na Svetsko prvenstvo 2026. stigli sa nekoliko kofera, a puni su više od samo uniformi. Na primer, Francuz Žil Kunde nosi svoje kopačke u torbama Luj Viton, dok Britanac Deklan Rajs presvlači odeću tri puta svakog jutra dok ne pronađe savršenu kombinaciju.

Fudbal je najpopularniji sport na svetu i njegova popularnost raste iz godine u godinu. Igrači iz najboljih nacionalnih timova lako se mogu nazvati pravim zvezdama, jer se mogu pohvaliti brojem pratilaca na društvenim mrežama uporedivim sa Kim Kardašijan ili Kajli Džener, a takođe ih stalno prate paparaci. Dok su se fudbaleri nekada fokusirali na svoje veštine sa loptom, preciznost dodavanja i sposobnost šutiranja, sada svi razgovaraju i o svom ličnom životu. Moda je takođe neočekivano postala važan deo fudbala – ranije su svi želeli frizuru kao Bekamova, sada žele patike kao Belingamove.

Najpoznatiji fudbalski klubovi su nedavno počeli da rade na medijskom prisustvu svojih igrača, a ideja o isticanju njihovog stila potiče iz košarke. Skoro svi tamo su ljubitelji mode, a navijači čak obraćaju pažnju na to šta igrači nose na treningu i na utakmicama. Do sada je reprezentacija Konga napravila najviše buke na Svetskom prvenstvu u fudbalu 2026. godine.

Fudbaleri nisu izašli iz aviona u Hjustonu u svojim uobičajenim trenerkama i duksericama sa kapuljačom, već u besprekornim crnim odelima sa leopard printom koji su imitirali detalje tradicionalne plemenske odeće. Ovaj print simbolizuje liderstvo u kongoanskoj kulturi, pa su igrači odmah signalizirali svoje ozbiljne namere za ovaj turnir.

 Norveška reprezentacija je organizovala foto snimanje obučeni kao Vikinzi pre početka svojih utakmica, a ružičaste čizme su takođe postale trend na ovom Svetskom prvenstvu: tri sportska giganta - Najk, Puma i Adidas - svi su izabrali ovu posebnu boju. Ali modni trend Svetskog prvenstva 2026. se tu ne završava - ističemo najstilskije igrače.


Žil Kunde - Francuska

Pre samo nekoliko godina, francuski reprezentativac Žil Kunde proglašen je pravim kraljem mode. Gotovo svo vreme posvećuje treninzima, ali kada ima slobodan dan, voli da zablista na crvenom tepihu i za njih se priprema sa posebnom pažnjom.

Žil je počeo da nosi suknje pre Bed Banija, a takođe je glumio u kampanji za Žakmus. Nosi kopačke na trening isključivo u Luj Viton torbama, dirljivo voli Simon Rošu i kaže da nema stilistu. Žil sam dizajnira sve svoje izglede, a to je hobi koji mu pomaže da napravi pauzu od sporta.

 Son Heung-min - Južna Koreja

Son Heung-min je najpopularniji fudbaler Južne Koreje, a njegova velika medijska istaknutost delimično je posledica njegovog stila. Sam igrač kaže da mu je omiljena odeća majica i farmerke, ali takođe voli i eksperimentisanje.

Burberi, Kalvin Klajn i Polo Ralf Loren često pozivaju Sona da glumi u njihovim reklamnim kampanjama, a fudbaler takođe ima svoj brend odeće. Kada je njegova prodavnica prvi put otvorena, fanovi su čekali u redu tri sata da bi došli do opuštenih šortseva ili majica, a neki su čak preprodavali artikle tog brenda po nekoliko puta većim cenama.

Majkl Olise - Francuska

Nemojte se iznenaditi što se na našoj listi nalazi mnogo francuskih reprezentativaca, jer ne možete živeti u svetskoj prestonici mode, a da ne izgledate stilski. Na primer, Majkl Olise, pored fudbala, strastveni je kolekcionar vintage odeće i posebno voli Maison Margiela, Balenciaga i Bottega Veneta, tako da ga često možete videti na buvljacima, ali samo onima koji su specijalizovani za luksuzne predmete.

Generalno, Majkl Olise, sa svojom ljubavlju prema dredovima, šortsevima i masivnom nakitu, često se može pomešati sa A$AP Rokijem na paparaco fotografijama, i to nije iznenađujuće: reper je njegov idol.

Džud Belingam - Engleska

Britanac Džud Belingam je oduvek bio pravi ljubitelj mode, ali se generalno veruje da ga je otkrila Kim Kardašijan. Leta 2024. godine, zvezda je fotografisala mišićavog fudbalera za svoju novu SKIMS liniju, a fotografije su izazvale pravu senzaciju! Ubrzo nakon toga, DŽud je postao blizak prijatelj sa Lujem Vitonom i još uvek se povremeno pojavljuje na modnim revijama kada mu slobodno vreme od treninga dozvoljava.

Fudbaler priznaje da mu laska pažnja luksuznih brendova i opisuje svoj stil kao elegantan i nenametljiv. Fudbaleri su bogati, a mnogi su se u svoje vreme prepustili logomaniji. Belingemu, međutim, ne treba ništa blistavo da bi privukao pažnju: on je već zgodan muškarac sa 186 cm visine i sigurno će se istaći čak i u gomili.

 Ibrahima Konate - Francuska

Ibrahimin stil takođe olakšava prepoznavanje njegovog modnog idola. Jednom se pojavio u javnosti sa kapuljačom preko glave, koja mu je potpuno skrivala lice, što je jasan znak poštovanja prema Kanjeu Vestu. Ibrahima se smatra jednim od najstilskijih igrača na ovom turniru i da nije sporta, lako bi mogao da postane model.

Međutim, niko još neće dozvoliti Konateu da uđe u modni posao: poseduje neverovatnu snagu i izdržljivost, dobro čita igru, dešifruje finte protivnika, a u legalnim fizičkim susretima nema ravnog, tako da Ibrahima jasno može da vidi sebe kako nosi zlatnu medalju sa Svetskog prvenstva.

Lamin Jamal - Španija

Tokom proteklih nekoliko godina, Lamin Jamal se transformisao od zlatnog dečaka svetskog fudbala u problematičnog tinejdžera. Pre samo dve godine, tokom Evropskog prvenstva, svi su ga sa obožavanjem gledali kako radi školske zadatke između utakmica, ali sada je Lamin dramatično sazreo. Sve češće ga viđaju u noćnim klubovima sa lepim ženama, ali sve dok čini čuda na terenu, čak su mu i disciplinski prekršaji oprošteni.

Jamal je nedavno potpisao ugovor sa brendom American Eagle, a njegov celokupni stil je omaž uličnoj kulturi. Laminova omiljena odeća su farmerke, džemperi, duksevi i prevelike majice, ali za crveni tepih često bira ležerna, opuštena odela, u kojima takođe izgleda sjajno.

Foto: Lionel Guericolas / Starface / Profimedia

 Rafael Leo - Portugal

Ne tako davno, kada bi portugalskog fudbalera Rafaela Leaa pitali o njegovom stilu, on bi pričao o svom stilu igre - odbrani po krilima, oštrim promenama tempa i driblingu. Međutim, vreme je prošlo od tada, a igrač je razvio novu ljubav - modu. Godine 2025, sportista je prošetao na PDF reviji na Nedelji mode u Milanu, izazvavši veliku uzbunu.

Dizajner Domeniko Formiketi je stilizovao pistu tako da podseća na zatvorsko dvorište, a modeli nisu samo pokazali odeću iz nove kolekcije, već su i igrali karte i košarku. Takvi izazovi su savršeno u skladu sa stilom fudbalera: u svakodnevnom životu, on se oslanja na smele izglede sa elementima hip-hopa, ulične odeće i luksuza.

 Erling Holand - Norveška

Erling Haland je vodeći Viking svetskog fudbala, ali skandinavska jednostavnost nije baš njegova jača strana. Kada je u pitanju stil, fudbaler preferira italijanski kič i navodi Dolče i Gabanu kao svoj omiljeni brend. Predmeti u Halandovom garderoberu koštaju bogatstvo, ali on lako može sebi da priušti da potroši više.

On je jedan od tri najskuplja fudbalera na svetu, sa transfernom vrednošću od 200 miliona evra. Neki ljudi se rađaju sa osećajem za stil, ali Erlingov je u velikoj meri inspirisan njegovom devojkom. Zove se Izabel Haugseng Johansen i ona je takođe fudbalerka.

Kilijan Mbape - Francuska

Teško je preceniti uticaj Francuza Kilijana Mbapea na svet mode. Kada je Džonatan Anderson postao novi kreativni direktor Diora, izabrao je Kilijana za svog prvog sportskog ambasadora. Sam dizajner smatra igrača pravim glasom generacije i inspiracijom čak i za one koji nisu posebno zainteresovani za fudbal.

Međutim, Kilijan je u poslednje vreme sve više upleten u kontroverze, pa čak i igrači iz njegovog kluba, Real Madrida, redovno izražavaju neodobravanje prema njemu. Priča se da je Kilijan razvio zvezdanu groznicu, ponekad čak odbija da pozdravi druge igrače. Nedavno je kritikovan zbog putovanja sa devojkom dok je trebalo da se oporavlja od povrede.

 Deklan Rajs - Engleska

Deklan Rajs obožava sportski stil, pa ga se pridržava čak i u svakodnevnom životu. Sam fudbaler kaže da ne prati trendove, već se oblači jednostavno prema raspoloženju. Njegov glavni prioritet je udobnost i može provesti dosta vremena birajući odeću, menjajući je najmanje tri puta.

Rajs priznaje da je, kada je bio mlad i tek počeo da zarađuje veliki novac od fudbala, bez razmišljanja kupovao mnogo luksuznih predmeta, ali je vremenom preispitao svoje prioritete. Minimalizam, visokokvalitetne tkanine i dobar kroj - to je ono što sada daje prioritet. 

Foto: GoffPhotos.com / Goff Photos / Profimedia

This browser does not support the video element.

Sin pitao mamu zašto nije zgodna Izvor: TikTok/mama_na_budzetu