Zimski period nije vreme kada je poželjno držati dijetu. Potrebno je održati jak imunitet, kako bi se izbegle prehlade i virusi. Redukovana ishrana će pre doneti bolest nego što će proizvesti željeni efekat. Jedite uvek sezonsko voće. U jesen se što više hranite jabukama, kruškama i grožđem. Kada je povrće u pitanju, brokoli i prokelj su odličan izbor.
Pored redovne ishrane, dobro bi bilo da tokom zime uvedete i redovno uzimanje dodatnih vitamina u vidu tableta. Preporučen unos vitamina C je 500 miligrama dnevno.
Za šta je sve dobar humus od cvekle, saznajte OVDE.
Jaka hrana nije isto što i zdrava hrana!
Najčešća greška koju ljudi čine je da, tokom zime, misle da, ako jedu jaku hranu, time osnažuju imunitet i štite se od virusa. Ovakva hrana ne mora biti uvek i zdrava, a korisna je samo ukoliko radite težak fizički posao. Bolje bi bilo da jedete laganu hranu bogatu hranljivim sastojcima. A laganom hranom ćete izbeći i pojavu ''zimskih'' kilograma.
Jabuke
OVDE saznajte kako se pravi čudesan napitak travara iz Kine - zdravlje se momentalno popravlja.
MandarineOdličan izbor za dopunu jabukama su mandarine. U njima ima dosta vitamina C. Prosečna mandarina sadrži čak 100 miligrama ovog vitamina.
Začini
OVDE saznajte šta se sve mora naći na jesenjoj trpezi svake domaćice - 10 ukusnih recepata od bundeve!
Kiseli kupusUkoliko se konzumira sirov, odličan je izvor vitamina C uz unos malog broja kalorija. Svakodnevno jedite salatu od kiselog kupusa.
Beli luk
OVDE saznajte koji su najbolji zimski saveznici protiv viška kilograma.
MedMed je, takođe, odličan za uništavanje bakterija i virusa, a sadrži i kalcijum, magnezijum, natrijum i druge minerale.
Zeleni čajS obzirom na to da sadrži viši nivo kofeina od same kafe, dobro bi bilo da je zamenite ovim čajem. Uz pomoć njega ćete se razbuditi, biti koncentrisani, rad mozga će biti podstaknut, a ujedno unosite i antioksidans.
OVDE saznajte kako da se ugojite na zdrav način.
ČorbeTokom zime konzumirajte što više čorbe, supe i paprikaše. Takođe pijte čajeve i ostale tople napitke.